Новости отрасли

Rīko simpoziju "Holokausta piemiņa Latvijas un pasaules kontekstā"

Rīgas Ebreju kopiena un muzejs "Ebreji Latvijā" 3. jūlijā atklāja izstādi „Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā", un par godu izstādes atklāšanai rīkoja simpoziju "Holokausta piemiņa Latvijas un pasaules kontekstā", Rīgā, Skolas ielā 6, Rīgas Ebreju kopienā un muzejā.

PROGRAMMA

Rīga, Skolas iela 6 Rīgas Ebreju kopiena un muzejs “Ebreji Latvijā”
9.00 Reģistrācija un kafija.
9.30 Simpozija atklāšana Iļja Ļenskis (Muzejs „Ebreji Latvijā”) Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā Kaspars Zellis (LZA Filozofijas un socioloģijas institūts) Nacistu genocīds Latvijas romu sociālajā atmiņā Olga Aļeksejeva (LU Jūdaikas studiju centrs) Datubāzes „Holokausta memoriālās vietas Latvijā” prezentācija.
11.15 Kafija 11.30 Izbraukšana uz piemiņas pasākumu.
12.00 Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienai veltītais piemiņas brīdis pie Holokausta upuru memoriāla Gogoļa ielā ar valsts amatpersonu dalību.
14.00 Izstādes “Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā” atklāšana muzejā “Ebreji Latvijā”.
15.30 – 17.30 Simpozija turpinājums (sinhonā tulkošana latviešu valodā) Ārons Šneijers (Memoriāls “Jad Vašem”, Izraēla). Piemiņa par Holokaustu ebreju nacionālajā kustībā Padomju Savienībā Arkādijs Zelcers (Memoriāls “Jad Vašem”, Izraēla). Padomju ebreju Holokausta memorializācija: vietas Jorcaitam (nāves gadadiena) Žoržs Bensusāns (Georges Bensoussan, Šoa memoriāls/Memorialde la Shoa, Francija).Kāpēc Eiropa atceras un piemin Holokaustu ? Vesna Teršeliča (Vesna Teršelič, Centrs “Documenta”, Horvātija) 1990. gadu Balkānu karu upuru pieminēšana.

Muzejs "Ebreji Latvijā"
Skolas ielā 6, LV-1010