Новости отрасли

Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei

Izstāde „Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei” stāsta par mūsu zemes dabas vēsturi no simtiem miljonu gadus senas pagātnes līdz pat mūsdienām. Par senākajiem laikiem mēs uzzinām galvenokārt no zemē atrodamajām fosilijām; par pēdējiem gadu tūkstošiem liecību ir daudz vairāk. Kad un kā Latvijā ienākušas vai no tās izzudušas dažādas augu, dzīvnieku un sēņu sugas, kuras no tām šobrīd uzskatāmas par īpašu mūsu dabas bagātību un kāpēc? Izstāde vēstī par dabas attīstības vēsturi Latvijas teritorijā kopš laikiem, kad visa teritorija bija klāta ar seno jūru ūdeņiem, kuros dzīvoja koraļļi, līdz pat mūsdienām, kad joprojām zinātnieki katru gadu atrod jaunas sugas. 

Izstāde sniedz bagātīgu informāciju par sugu sastopamību dažādos laika periodos un ļauj pārbaudīt zināšanas, pildot uzdevumus. Tā būs interesanta gan dabas draugiem, gan cilvēkiem, kurus interesē senie cilvēki un to dzīvesveids. 

Projekts „Ceļojošā izstāde „Latvijas dabas bagātības”” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.