MenuClose

05.05

7 vebināri Latvijas muzejiem ar Henriju Makgī

No 2020. gada novembra līdz 2021. gada maijam Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar britu muzeju speciālistu,  rokasgrāmatas “Muzeji un ilgtspējīgas attīstības mērķi” autoru Henriju Makgī (Henry McGhie) rīkos 7 vebināru ciklu “Muzeji un Ilgtspējīgas attīstības mērķi”.

Vebināros tiks atklāts, kā muzeji savā ikdienas darbā, veicot ikdienas pienākumus un radot jaunus pakalpojumus un produktus, var atbalstīt Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu – pievēršoties ne vien vides jautājumiem, bet arī muzeju augstajam potenciālam sniegt ieguldījumu planētas iedzīvotāju izglītotībā un labbūšanā. 

Iepriekš reģistrējoties, būs iespēja piedalīties gan atsevišķos vebināros, gan apmeklēt visu ciklu. Vebināru ilgums: 60min - Henrija Makgī priekšlasījums (40min) un diskusija ar auditoriju (20min). Vebināru darba valoda – angļu; dalība – bezmaksas. 

Henrijs Makgī: “Ilgtspēja var likties diezgan mistisks koncepts, taču to var padarīt par pavisam praktisku. Muzejiem ir daudz, ko piedāvāt, lai radītu ilgtspējīgu nākotni;  ilgtspējas kā atslēgas koncepta pielietojošana muzejiem palīdzēs arī pašiem turpināties un pastāvēt.

Šis vebināru cikls ir veidots  tā, lai palīdzētu Latvijas muzejiem:

justies drošākiem attiecībā uz dažādiem, ar  ilgtspēju saistītiem jēdzieniem;

saprast, kā cilvēktiesību konvencijas ir saistītas ar muzeju darbu;

saprast Dienaskārtību 2030, Ilgtspējīgas attīstības mērķus un to, kā tie attiecas uz muzejiem;

atklāt, kā muzeji ar savām darbībām var veicināt Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu;

saprast, kā izmantot IAM, to apakšmērķus un rādītājus, lai izstrādātu darbības plānu IAM atbalstam;

saprast, kā IAM var tikt izmantoti cilvēktiesībās balstītās pieejās, kā arī nelaimes gadījumu un risku novēršanai kā praktiski plānošanas rīki.”

 

10. novembrī notiks pirmais vebinārs “Kas ir ilgtspēja muzejos?” Tajā Henrijs Makgī sniegs vispārēju ieskatu ilgtspējīgas attīstības konceptā, ar to saistītajos dokumentos un pamatos nepieciešamību muzejiem iesaistīties Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) sasniegšanā, pievēršoties sekojošiem jautājumiem: ilgtspējas idejas evolūcija; mūsu pasaule šodien; Dienaskārtības 2030 mērķi; IAM un cilvēktiesības; muzeji, neitralitāte un objektivitāte. 

Maksimālais dalībnieku skaits: 100.  Iespēju piedalīties iegūs tie, kas pirmie reģistrēsies līdz 1. novembra plkst. 23:59 ŠEIT. 

 

Turpmākā vebināru programma

01.12.2020. Kā krājuma veidošana un pārvaldība un izstāžu veidošana ir saistītas ar Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un apakšmērķiem?

05.01.2021. Izglītība ilgtspējīgai attīstībai un Globālā pilsoniskā izglītība

09.02.2021. Veicinot līdzdalību kultūrā visiem 

09.03.2021. Ilgtspējīgs tūrisms un pētniecība IAM atbalstam

06.04.2021. Muzeju vadība un partnerības IAM atbalstam

05.05.2021. 6 soļu rīcības plāns muzejiem darbam ar IAM 

Reģistrēšanās uz nākamajiem vebināriem tiks izsludināta atsevišķi. 

 

Vebināru ciklu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Kontaktinformācija:

Inga Surgunte

Latvijas Muzeju biedrība

Biedrība “Skaidrs”

E: inga.surgunte@lnb.lv

T: +371 29953235