IzvēlneAizvērt


Sarkaņu bijušajā pamatskolā izvietotā muzeja krātuve ir sakārtota pa kolekcijām un ir apskatāma visos trijos ēkas stāvos. Krājums ir padarīts pieejams ne vien etnogrāfijas un vēstures pētniekiem, bet arī skolēnu grupām, ģimenēm ar bērniem un citiem interesentiem.

Krātuves individuālais apmeklējums ir bez maksas. Atklātais krājums ļauj apmeklētājiem iepazīt arī tās kolekcijas un priekšmetus, kas nav atrodami muzeja aktuālajās izstādēs, tādejādi nodrošinot maksimālu krājuma pieejamību. Krātuvēs notiekošās, dažādām auditorijas grupām pielāgotās izglītojošās nodarbības palīdz apmeklētājiem izprast vēsturisko priekšmetu funkcijas un nozīmi, to lietošanai nepieciešamās prasmes, kā arī apzināties to saglabāšanas nepieciešamību.

Šobrīd apskatāmās kolekcijas: amatniecības darba rīki, mēbeles un sadzīves priekšmeti, 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums, tradicionālās tvertnes un mēri, vilnas un linu apstrādes rīki. Muzeja speciālisti pastāvīgi strādā pie jaunu kolekciju veidošanas.

Īstenojot atklātā krājuma principu un tajā notiekošās izglītības programmas, muzejs ne vien saglabā un aizsargā kultūras mantojumu (IAM11), bet arī nodrošina plašas izglītības iespējas dažādām auditorijas grupām (IAM4) un publisku piekļuvi informācijai (IAM16). Atklātā krājuma demokrātiskā finansiālā pieejamība, savukārt, ir atbalsts nevienlīdzības mazināšanai (IAM10).