IzvēlneAizvērt

Privāts muzejs

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piemērots personām ar kustību traucējumiem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpu noma

Latvijas lauku XIX un XX gs. mijas zemnieku sēta: dzīvojamā māja, 2 klētis, kūts, rija.

Sadzīves priekšmeti - trauki, mēbeles, apģērbi - raksturo Latvijas lauku sadzīvi un kultūru. Savukārt ar amatniecību var iepazīties kalēja smēdē un kokamatnieka darbnīcā. Muzejā aplūkojama viena no lielākajām lauksaimniecības mašīnu kolekcijām Latvijā.

Vairāk

Pirmdiena 11:00 – 21:00
Otrdiena 11:00 – 21:00
Trešdiena 11:00 – 21:00
Ceturtdiena 11:00 – 21:00
Piektdiena 11:00 – 21:00
Sestdiena 11:00 – 22:00
Svētdiena 11:00 – 21:00

Ieejas maksa

Pieaugušais 4.00 EUR
Skolēns 2.00 EUR
Seniors 2.00 EUR
Ģimene 6.00 / 8.00 EUR

Visas cenas un atlaides skatīt muzeja mājas lapā.

Bezmaksas ieeja

• bērniem līdz 7 gadu vecumam

19.gs beigās un 20.gs pirmajā pusē Latvija bija izteikti agrāra zeme, jo iedzīvotāju lielākā daļa dzīvoja laukos un nodarbojās ar zemkopību. Zemnieku dzīve un darbs, savukārt, saistījās ar noteiktu teritoriju – sētu. Tieši sēta jeb viensēta gadsimtiem ilgi bija latviešu tradicionālā dzīvesveida un vērtību pamats.

Lai saglabātu liecības nākamajām paaudzēm par tipisku Zemgales zemnieka saimniecību – sētu, 1975 gadā kolhozs „Uzvara” sāka veidot brīvdabas muzeju. Uz muzeja teritoriju tika atvestas un no jauna uzceltas dzīvojamā māja, rija, divas klētis, kūts un smēde. Ēkās izvietotās mēbeles, trauki, apģērbi un darbarīki atspoguļo zemnieku un lauku amatnieku darba un sadzīves apstākļus Zemgalē 20.gs pirmajā pusē.

Otra nozīmīgākā ekspozīcijas daļa veltīta tehnikai, īpaši lauksaimniecībā lietotajai tehnikai. Muzeja ekspozīcijā atrodas lauksaimniecības traktori, zemes apstrādes rīki, kuļmašīnas, kravas un vieglie automobiļi.

Auto retro un zemnieku sētas muzejs "Miķelis"

“Miķelis”, Gailīšu pagasts, Uzvara, Bauskas novads, LV-3931

Privāts muzejs