IzvēlneAizvērt

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Ērti nokļūt ar sabiedrisko transportu
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piemērots personām ar kustību traucējumiem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pieejams gids vai aplikācija
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpu noma
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums skolēniem

Ogres Vēstures un mākslas muzejs piedāvā vēstures un mākslas izstādes, divas pastāvīgās ekspozīcijas "Pietura Ogre" un "No bankas līdz muzejam", ekskursijas pa Ogres pilsētu un muzeja izstādēm, izglītojošas programmas, lekcijas un radošās darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Vairāk

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 10:00-17:00
Trešdiena 10:00-17:00
Ceturtdiena 10:00-17:00
Piektdiena 10:00-17:00
Sestdiena 12:00-16:00
Svētdiena 12:00-16:00

Evija Smiltniece, muzeja direktore

T: +371 65022251

E: evija.smiltniece@ogresnovads.lv

Agra Vāvere, galvenā krājuma glabātāja

T: +371 65022259

E: agra.vavere@ogresnovads.lv

Arno Smiltnieks, galvenais vēstures speciālists

E: arno.smiltnieks@gmail.com

Dagnija Vegnere, izstāžu un ekspozīciju kuratore

E: dagnija.vegnere@ogresnovads.lv

Jana Iesalniece-Pikše, muzejpedagoģe

E: jana.iesalniece@gmail.com

Ieejas maksa

Pieaugušais 1.50 EUR
Skolēns 0.70 EUR
Students 0.70 EUR
Seniors 0.70 EUR

Visas cenas un atlaides skatīt muzeja mājaslapā.

Bezmaksas ieeja

• ar Ogres novadnieka karti
  • pirmsskolas vecuma bērniem
  • cilvēkiem ar I un II grupas invaliditāti

Ogres Vēstures un mākslas muzejs dibināts 1981. gadā. Viena no muzeja vērtībām – gandrīz 50 000 krājuma vienību, kas atspoguļo Ogres pilsētas un novada veidošanos, vēsturisko attīstību, apbūvi, sadzīvi un kultūras norises.

Ekspozīcija "Pietura Ogre" iepazīstina ar Ogres pilsētas daudzveidīgo vēsturi. Tas ir vizuāli un informatīvi bagātīgs stāsts, sākot no laika, kad Ķentes pilskalnā, sauktā arī par Veco Rīgu, apmetās pirmie tā iemītnieki līdz Ogres kūrorta ziedu laikiem 20. gs. 30. gados. Atspoguļotas arī padomju perioda norises, kuru laikā Ogre no peldu un gaisa kūrorta pārvērtās par rūpniecības centru ar milzīgo tekstilizstrādājumu ražotni – Ogres trikotāžas kombinātu. Mūsdienīgo un aizraujošo ekspozīciju papildina digitālo tehnoloģiju sniegtās iespējas – projekcijas, skaņu "dušas", interaktīva karte, video un audio materiāli. Tā ir saistoša dažāda gadagājuma apmeklētājiem – kamēr pieaugušie izzina vēsturi, bērni var iejusties pētnieku lomā.

Nelielā ekspozīcija „No bankas līdz muzejam” iepazīstina ar ēkas Brīvības ielā 36 tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā piedzīvojusi rekonstrukciju, un gaišajās, mūsdienīgajās telpās kopš 2017. gada iemājojis Ogres Vēstures un mākslas muzejs. Izstāžu zālē mākslas un vēstures tematikai veltītas izstādes tiek mainītas katru mēnesi, pievēršot uzmanību aktualitātēm gan Ogres, gan Latvijas kultūrtelpā.

Ogres Vēstures un mākslas muzejs

Brīvības iela 36, Ogre, LV-5001