IzvēlneAizvērt

24.03

Atcelta Muzeju nakts norise

Saistībā ar COVID-19 izplatību, šogad visā Eiropā ir atcelta Muzeju nakts akcija. Tās norise bija paradzēta 2020.gada 16. maijā. Akcijas koordinētāji Latvijā - Latvijas Republikas Kultūras ministrija un biedrība „Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja” pievienojas Eiropas akcijas vadības lēmumam izvairīties no kultūras pasākumu rīkošanas šajā pavasarī.

Eiropas muzeju nakts rīkotāji arī informē, ka Muzeju nakts visā Eiropā varētu notikt 2020.gada 14.novembrī. Latvijas Muzeju biedrība (LMB) aicina muzejus sekot līdzi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Eiropas Muzeju nakts akcijas organizatoru informācijai par tālāko pasākuma norisi. LMB arī informēs muzejus par jaunāko informāciju saistībā ar Muzeju nakts norisi. 

Eiropas Muzeju nakts ir starptautisks muzeju pasākums, kas kopš 2005.gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs un pulcē lielu skaitu apmeklētāju. Līdz ar tradicionālajām ekspozīcijām notiek arī dažādi īpaši pasākumi – radošās darbnīcas, koncerti, teātra uzvedumi. Pasākums tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.

Latvijā Muzeju nakts akcija ir apliecinājusi savu noturību jau 15 gadus, ik pavasari aicinot apmeklētājus iepazīt kultūras mantojumu saistībā ar kādu nozīmīgu tēmu. Pēdējos gados Muzeju nakts devīze ir sasaukusies ar Latvijas simtgades tematiku.