IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Valsts muzejs

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dizains

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Radoša darbnīca
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Attālināta norise

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Angļu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē, Attālināti
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 30

Tiešsaistes nodarbības “Burtveidols” ir radoša norise sākumskolas un pamatskolas jaunāko klašu skolēniem (3.-6. klase), ar mērķi veidot izpratni par to, kas ir burtveidolos, kā arī sniegt stratēģijas un padomus sava burtveidola izveidošanai. 

 

Nodarbības sākumā skolēni uzzinās vairāk par senajām rakstībām, dažādiem rakstāmrīkiem un to saistību ar burtu izskatu. Nodarbības turpinājumā dalībnieki pēta dažādus burtu un burtveidolu paraugus un izdara secinājumus par burtveidola vienojošajiem elementiem un principiem, kuri jāievēro veidojot butrveidolu. Nodarbības beigās dalībnieki, radoši darbojoties, izveido dažus burtu paraugus savam burtveidolam. 

 

Nodarbībā tiek pētīti paraugi no LNB un Europeana digitālajiem resursiem. Nodarbībā skolēni uzzinās vairāk par rakstības pirmsākumiem un attīstību, par grāmatu iespiešanu un burtu veidošanas pamatprincipiem. Nodarbību iespējams pielāgot klases individuālajām vajadzībām.

 

Nodarbība veidota saskaņā ar projekta “Skola 2030” mācību saturu, izmantojot kompetenču pieejā balstītu metodiku. Tā var palīdzēt apgūt kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, sociālās un pilsoniskās, kā arī tehnoloģiju jomas mācību saturu.


Papildu informācija

Pirms nodarbības katram dalībniekam  jāsagatavo šādi materiāli: parastais zīmulis, zīmēšanas papīrs, dzēšgumija, krāsainie zīmuļi vai flomāsteri (ja vēlas), materiāls, no kura veidot burtus – tas var būt jebkāds viegli manipulējams materiāls pēc paša skolēna izvēles un iespējām (papīrs, dzija, stieple, dabas materiāli utt.). Pirms nodarbības skolēniem tiek uzdots neliels mājasdarbs.

 

Nodarbība notiek platformā “Zoom".  Nodarbībai vēlams pieslēgties aptuveni 5 minūtes pirms nodarbības sākuma. Vislabāk pieslēgties katram dalībniekam individuāli pie sava datora, bet izņēmuma gadījumos to var organizēt arī visai klasei kopā. Nodarbības noslēgumā var tikt izmantots Google Jamboard digitālais rīks. 

 

Minimālais dalībnieku skaits – 5; maksimālais dalībnieku skaits grupā – 35. 

Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolu skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni).

 

Pieteikšanās:

E: gramata.latvija@lnb.lv

T: +37126420065


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji