IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Valsts muzejs

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Attālināta norise

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Angļu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Attālināti
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 30

Grafikas darbnīca ir aizraujoša norise sākumskolas vecāko klašu un pamatskolas skolēniem (4.–9. klase), ar mērķi radīt izpratni par grāmatu drukas tehnoloģijām un grafikas tehnikām.

 

Darbnīcas sākumā skolēni mācās drukas tehnoloģiju vēsturi, meklējot un pētot dažādus drukāta teksta un attēlu paraugus no Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālā krājuma un citiem digitālajiem resursiem, kā arī iepazīst iespedpreses darbības principus. Radošās darbnīcas turpinājumā, attīstot radošumu, trenējot precizitāti un pacietību, katrs dalībnieks izveido savu augstspieduma iespiedformu jeb klišeju, kuru nodarbības beigās nodrukā. 

 

Darbnīca veidota saskaņā ar projekta “Skola 2030” mācību saturu, izmantojot kompetenču pieejā balstītu metodiku. Tā var palīdzēt apgūt kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, sociālās un pilsoniskās jomas mācību saturu.


Papildu informācija

Pirms darbnīcas katram dalībniekam  jāsagatavo šādi materiāli: parastais zīmulis, papīrs skicēšanai (A6), gluds EPS pārtikas paliktnis (piedāvājam saņemt nepieciešamo materiālu uz vietas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā vai pa pastu), balts papīrs drukāšanai (jābūt lielākam par EPS plāksnīti), sedzoša krāsa (akrils vai guaša), lēzens šķīvis vai paliktnis krāsai, rullītis (der arī neliels, gluds celtniecības rullītis) vai liela plakanā ota, avīze vai paliktnis darbam. Pirms darbnīcas pedagogam tiks nosūtīts detalizētāks materiālu saraksts uz norādīto e-pasta adresi. 

 

Darbnīca notiek platformā “Zoom".  Darbnīcai vēlams pieslēgties aptuveni 5 minūtes pirms tās sākuma. Vislabāk pieslēgties katram dalībniekam individuāli pie sava datora, bet izņēmuma gadījumos to var organizēt arī visai klasei kopā. 

 

Minimālais dalībnieku skaits – 5; maksimālais dalībnieku skaits grupā – 35. 

Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolu skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). 

 

 

Pieteikšanās:

E: gramata.latvija@lnb.lv

T: +37126420065


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji