IzvēlneAizvērt

17.09

1. oktobrī Rīgā norisināsies “Dizaina pastaiga”

1. oktobrī Rīgā norisināsies “Dizaina pastaiga”, kas bez maksas apmeklētājiem piedāvās ielūkoties 22 pieturpunktos – piedalīties lekcijās, sarunās, ekskursijās un diskusijās par dizainu gan no ierastiem, gan jauniem skatu punktiem. 

“SEGD Riga Chapter” pastaigas ietvaros savas durvis plašākam apmeklētāju lokam vērs ne tikai radošo un mākslas industriju pārstāvji, bet arī ražošanas un ar dizaina radīšanu ikdienā netieši saistīti uzņēmumi. “Dizaina pastaiga” ir īpaša ar to, ka ļauj ielūkoties dizaineru, arhitektu, vietēju un starptautisku uzņēmumu, kā arī valsts iestāžu darba ikdienā, izprast tā procesus un dizaina pielietojumu.    

“Dizaina pastaigas” organizatori “SEGD Riga Chapter” ir rūpīgi izveidojuši programmu, lai piedāvātu gan satura, gan formāta ziņā daudzveidīgu pieredzi. Apzinoties plašo piedāvājumu, organizatori pastaigas digitālajā kartē piedāvā piecus dizaina maršrutus – katrs no tiem piemērots veselas dienas pastaigai, apmeklējot no 3 līdz pat  7 pieturpunktiem.

“Dizaina pastaigā” šogad piedalīsies arī uzņēmumi, kas ikdienā nenodarbojas ar dizaina radīšanu, bet caur šo pieredzi plašākai publikai demonstrēs, ka saskarsmes punkti ar dizainu ir sastopami jebkurā nozarē. Tā, piemēram, viens no vadošajiem advokātu birojiem, “Vilgerts” un tā IPR prakses vadītāja Brigita Tērauda sniegs ieskatu dizaina juridiskajos aspektos, piedāvājot lekciju “Padomi dizaina aizsardzībā”. Dizaina juridiskie jautājumi šogad tiks apskatīti arī “LR Patentu valdē”, bet vairākos pieturpunktos centrālā tēma būs ilgtspējīga pilsētvides attīstība. Arhitekts Pēteris Bajārs kopā ar ainavu arhitekti Annu Kalniņu un “Mūkusalas Biznesa centra” vadītājiem, Ivetu Bahmani un Klāvu Vasku vedīs sarunu par aktuālo tēmu – “Vietas, kvartāla un pilsētvides attīstība”.

Par dizaina un tehnoloģiju mijiedarbību būs iespējams uzzināt, apmeklējot enerģētikas un digitālo risinājumu uzņēmuma “Schneider Electric”, inovatīvā stikla ražotāja “Groglass” vai vadošā informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “Accenture” pieturpunktus. Bet par digitāliem risinājumiem valsts sektora efektivitātes veicināšanā  stāstīs “SAP Latvia”.

Demonstrējot dizaina starpdisciplinariāti un klātesamību dažādās nozarēs, pasākuma mērķis ir veicināt diskusiju par aktuālajiem procesiem dizaina jomā ne tikai profesionāļu vidū, bet arī plašākā lokā, tādējādi veicinot kvalitatīva dizaina pieprasījuma veidošanu.


“Dizaina pastaigas” digitālā karte ir pieejama ŠEIT.

Papildus informācija pieejama ŠEIT.