IzvēlneAizvērt

27.08

Iesniegti muzeju nozarei būtiski projekti Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā

Latvijas Muzeju biedrība, strādājot kopā ar nozares profesionāļiem ir sagatavojusi un iesniegusi trīs muzeju nozarei būtiskus projektus aktuālajā Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā. Visi projekti saistīti ar biedrības platformas www.muzeji.lv attīstību un jaunām iespējām Latvijas muzejiem.

Projekts: Attālināta biļešu iegāde Latvijas muzejos kā 21. gadsimta norma un Covid-19 jaunās realitātes prasība

VKKF mērķprogramma: Kultūras piedāvājums digitālajā vidē

Projekta mērķis ir radīt ērtu, drošu un lietotājam pieejamu norēķinu sistēmu, kas ļautu iegādāties ieejas biļetes un pakalpojumus Latvijas muzejos attālināti. Risinājums būtu ne tikai ieguvums esošajiem un potenciālajiem muzeju apmeklētājiem, bet arī būtisks solis muzeju nozarei kopumā.

Projekts: Vienota “Latvijas skolas somas” piedāvājuma un pieteikumu platforma muzeji.lv – 1.posms

VKKF mērķprogramma: Nākotnes kultūras piedāvājuma veidošana visās kultūras nozarēs

Projekta galvenais uzdevums – radīt pārskatāmu, lietotājam ērtu un mūsdienu izglītības sistēmai atbilstošu kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājumu un pieteikumu platformu, kas tiktu integrēta LMB mājaslapā. Tas ļautu Latvijas izglītības iestādēm un mājaslapas lietotājiem ērti un ātri izvēlēties Latvijas muzeju piedāvājumu izglītojamajiem, veicinātu nozares un tās sniegtās iespējas sabiedrības izglītošanā popularitāti. Projektu plānots realizēt divos posmos.

Projekts: “ANO 17 Ilgtspējīgas Attīstības mērķi” Latvijas muzejos

VKKF mērķprogramma: Kultūras piedāvājums digitālajā vidē

Projekta ietvaros plānots izveidot sadaļu “Ilgtspēja muzejos” LMB mājaslapā un izveidot ANO 17 Ilgtspējīgas Attīstības mērķu datubāzi ar muzeju prakses piemēriem, kas Latvijas muzeju darbiniekiem un apmeklētājiem pievilcīgā veidā izskaidrotu, kas ir Ilgtspējīgas attīstības mērķi un kā ar tiem strādā Latvijas muzeji.

Zane Grīnvalde,

LMB valdes priekšsēdētāja