Ikvienam pieejams jauns un mūsdienīgs muzeju katalogs “Muzeji Latvijā”

Latvijas Muzeju biedrība ir izveidojusi jaunu un lietotājam ērtu muzeju katalogu “Muzeji Latvijā”. Katalogs kalpo kā noderīgs rīks ikvienam interesentam, lai atrastu jaunāko informāciju par Latvijas muzejiem un to piedāvājumu.

Katalogs “Muzeji Latvijā” ir pieejams LMB mājaslapas www.muzeji.lv sākumlapā, kā arī sadaļā “Muzeji Latvijā”. Kataloga dizains veidots atbilstoši esošo un potenciālo muzeja apmeklētāju vajadzībām un piemērots arī lietošanai mobilajās ierīcēs.

“Muzeji Latvijā” ir apkopota informācija par vairāk nekā 170 muzejiem visā Latvijā.

Ierakstot kataloga meklēšanas logā muzeja nosaukumu, iespējams iegūt informāciju par muzeja piedāvājumu, darba laiku, ieejas maksu, adresi, kontaktiem un novietojumu Latvijas kartē. Katra muzeja profila lapu papildina ilustratīvi foto attēli un apraksts.

Katalogs piedāvā iespēju arī veikt detalizētu meklēšanu, atlasot muzejus pēc pakalpojumiem, kas apmeklētājiem, plānojot muzeja apmeklējumu, ir būtiski. Starpt tiem ir bezmaksas autostāvietas pieejamība, muzeja piemērotība apmeklētājiem ar kustību traucējumiem, telpa bērna pārtīšanai un pabarošanai, kafejnīcas vai restorāna pieejamība, piedāvājums ģimenēm ar bērniem u.c. Tāpat ir iespēja meklēt muzejus pēc interesējošām tēmām. Piemēram, vēsture, māksla, medicīna, personība, sports, mūzika, amatniecība u.c.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, daļa Latvijas muzeju saviem apmeklētājiem piedāvā iepriekšējā pieraksta sistēmu, kas paredz attālinātu reģistrēšanos muzeja apmeklējumam noteiktos laikos. Arī šī iespēja redzama jaunajā katalogā.

Katalogs “Muzeji Latvijā” kalpo arī kā unikāla Latvijas muzeju datubāze, jo citas līdzvērtīgas iespējas iegūt informāciju par tik daudziem Latvijas muzejiem vienuviet šobrīd nav. Īpaši noderīga tā ir, lai plānotu muzeju apmeklējumu reģionos, jo ievērojami paplašina informācijas pieejamību par šiem muzejiem, kuru stāstus un vērtības Latvijas Muzeju biedrība aicina atklāt ikvienam.

Projekts ir realizēts, pateicoties VKKF atbalstam (62 %) un LMB biedru naudu iemaksām (38 %). Drīzumā katalogs “Muzeji Latvijā” būs pieejams arī angļu valodā.