IzvēlneAizvērt

Imanta Ziedoņa muzejs organizē reģionālo muzeju simpoziju Kuldīgā

Jau piekto gadu 1. jūlijā, Imantdienā, Imanta Ziedoņa muzejs aicina Latvijas reģionu muzejus pulcēties uz radošu simpoziju. Kurzemes muzeji piedalās simpozijā klātienē, savukārt ikvienam interesentam Ziedoņa muzeja komanda šogad piedāvā sekot līdzi simpozijam Facebook.com tiešraidē.

Imants Ziedonis vairākkārt savā daiļradē ir pieskāries muzeju tēmai. Rakstīdams grāmatu “Kurzemīte”, viņš ir viesojies vairākos muzejos, kas raisījis viņā pārdomas, piemēram, izveidot novada dvēseļu muzeju, kurā vākt stāstus par aizrautīgiem un ieinteresētiem sava darba darītājiem, vai arī veidot ģimenes hronikas ģimenes muzejiem.

Ik gadu simpozijs ir veltīts kādai aktuālai tēmai muzeju darbā, lai nodrošinātu konkurētspējīgu pastāvēšanu, mūsdienīgu, aktuālu un  saistošu piedāvājumu apmeklētājiem. Šogad, svinot grāmatas “Kurzemīte” 50 gadu jubileju, muzeja komanda iecerējusi tuvāk pievērsties izstāžu veidošanas un kuratorijas tēmai. Simpozijā ikviens varēs iepazīties ar dažādiem izstāžu veidošanas aspektiem pieredzējušu jomas speciālistu vadībā.

Simpozija programma:

10.00–10.40  Zane Zajančkauska

Izstāstīt, rādīt, apburt

10.40–11.20 Kristīne Želve

"Kino un rakstniecības elementu izmantoša izstādes veidošanā: Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts"

12.00–12.40 Jēkabs Nīmanis

Robežsituācijas starp mūziku, skaņu un klusumu

12.40 –13.20 Pēteris Brīniņš

Gaismas akcenti un tulkojums izstādēs

13.20-14.00 Žanete Grende

Izstāde muzeja attīstības stratēģijā

Plašāka informācija:

Katrīna Kūkoja, Imanta Ziedoņa muzeja pētniece

E: katrina.kukoja@ziedonamuzejs.lv

Simpozija norisi atbalsta Valts Kultūrkapitāla fonds.