RĪTDIENAS MUZEJS: Muzejs un valoda

Viens no būtiskākajiem muzeja komunikācijas darba rīkiem ir valoda. Šajā “Rītdienas muzeja” sesijā piedāvājam Latvijas Universitātes asociētās profesores Ilzes Lokmanes teorētiski praktisko nodarbību par valodas lietojumu muzejos, tipiskākajām kļūdām, labās prakses piemēriem un ieteikumiem veiksmīgākai komunikācijai.

Nodarbības dalībniekiem būs jāsagatavo mājasdarbs un jāatsūta sava muzeja valodas piemēri kopīgai analīzei. Dienas otrajā pusē tiksimies ar vieglās valodas aģentūras vadītāju Irīnu Meļniku, ar kuru kopā noskaidrosim, kas ir vieglā valoda un kāpēc tā ir nozīmīga iekļaujošā muzeja praksē. Noslēgumā piedāvājam iepazīties ar Latvijas Okupācijas muzeja jauno ekspozīciju.

Norises laiks: 10. oktobris plkst. 10.00-17.00

Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga

Lektori: Ilze Lokmane, Irīna Meļņika

Dalības maksa: 3 EUR kafijas pauzei.

Dalībnieku skaits ierobežots. Viena muzeja ietvaros var tikt noteikts pārstāvju skaita ierobežojums.

Reģistrācija: šeit.

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds