IzvēlneAizvērt

18.05

Sveicam Starptautiskajā Muzeju dienā!

Šodien, 18.maijā, atzīmējam Starptautisko Muzeju dienu! Šogad tā ir citāda, jo svētku notikumu vietā muzeji Latvijā vien pamazām sākuši vērt durvis apmeklētājiem. Lai arī tā ir ilgi gaidīta un sirsnīga tikšanās, tomēr daudziem muzejiem tikšanās prieku aizēno nedrošība par finansējumu un darbību nākotnē.

Vēlamies pateikties mūsu sadarbības partneriem - LR Kultūras ministrijai, Latvijas Muzeju padomei, ICOM Latvija, NEMO, kā arī Latvijas plašsaziņas līdzekļiem par konstruktīvo dialogu, ieinteresētību un atzinību, bet galvenokārt vēlamies pateikties mūsu biedriem. Par uzticību un ticību, ka krīze mums nebūs šķērslis turpināt darbu, kā arī ieviest dažādas aktivitātes rekordīsā laika posmā neziņas pilnos apstākļos.

Pateicoties komandas darbam, mums izdevies sagatavot un iedzīvināt muzejiem un sabiedrībai tīkamu informatīvo kampaņu #TiekamiesTagad! Tā guvusi kā vietēju, tā arī starptautisku atzinību. Jūsu sūtītie prieka un atzinības vārdi, bet vēl vairāk - vēlme līdzdarboties un lietot sagatavotos materiālus, mums ir ļoti svarīga un sniedz enerģiju darboties tālāk, lai strādātu pie tādiem uzdevumiem kā biedru interešu pārstāvniecība kompensāciju jautājumā, turpinātu iniciēt arvien jaunus veidus, kā ar kopīgiem digitāliem rīkiem atvieglot muzeju ikdienu, kā arī veicināt muzeju un  tūrisma nozares sadarbību.

Savukārt šodien notiekošais vebinārs “Vienlīdzība, dažādība un iekļaušana muzejos ilgtspējīgas attīstības paradigmā un ārpus tās” ir tikai pirmais pieteikums ilgākam darbam, ko vēlamies veltīt ilgtspējīgas attīstības tēmai. Biedrība ir iesniegusi VKKF projektu, kura atbalsta gadījumā varēs turpināt šo tēmu attīstīt jau gan praktiskā darbībā, iedzīvinot piemērus muzejos, gan turpinot informēt un piedāvāt dažādus rīkus ilgtspējīgu prakšu ieviešanai gan šogad, gan arī nākamgad. Turiet īkšķus! Muzeju sadarbība un līdzdarbība ir tikpat būtiska pie Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas izvērtēšanas. Vēlreiz vēlos uzsvērt, ka LMB Gada balvas apbalvošana būs, tikai citā, krīzes laikam piemērotā izpildījumā.

Krīzes laikā pārliecinājāmies par biedru uzticību LMB, par atsaucību un atbalstu! Paldies, tā ir laba sajūta būt ciešā saistībā ar ikvienu no jums! Lai mums visiem tā būtu situācijas "sudraba maliņa", kas sniedz enerģiju, motivāciju un izturību strādāt šajā izaicinošajā laikā. Sveicam Starptautiskajā muzeju dienā!

LMB vārdā,

Zane Grīnvalde

LMB Valdes priekšsēdētāja