IzvēlneAizvērt

Aicinām iesaistīties starptautiskajā akcijā “Muzeju nedēļa”

Ik gadu kultūras iestādes – muzeji, bibliotēkas, arhīvi un citas kultūras iestādes – tiek aicināti piedalīties starptautiskā akcijā “Muzeju nedēļa” (#MuseumWeek), kas norisinās sociālo tīklu platformās – Facebook, Instagram, Twitter, Weibo, WeChat un VKontakte. Akcija tiek organizēta kopš 2014.gada un gadu gaitā dalībnieku skaits pieaudzis līdz 60 000 no vairāk kā 100 dalībvalstīm. Latvijas muzeji akcijā aktīvi iesaistās pēdējos 3-4 gadus un aicinām to darīt arī šogad.

Šogad Muzeju nedēļa norisināsies no 11. -17.maijam un nedēļas tēmturis vienotība jeb #TogethernessMW.  Tā ir lieliska iespēja dalīties ar kultūras mantojuma vērtībām, kultūras institūciju stāstiem plašākai sabiedrībai, izmantojot Muzeju nedēļas tēmas un tēmturus.

Vienotība ir īpaši aktuāla tieši tagad, kad Covid-19 krīzes dēļ ir svarīgi vienam otru atbalstīt pat, ja tas notiek attālināti. Laikā, kad sabiedrība ir ierobežota kustībā, Muzeju nedēļas norise var palīdzēt kliedēt ikdienas rutīnu, iepazīstināt ar daudzveidīgajām, unikālajām vērtībām, ko glabā muzeji, bibliotēkas un citas kultūras institūcijas.  Šajā krīzes laikā ir vēl vairāk svarīgi apzināties savas kultūras mantojuma vērtības, iepazīt tās un dalīties ar pēc iespējas plašāku auditoriju.

Kultūra, māksla, vēstures mantojums šodien kļūst pieejamāks ikvienam cilvēkam jebkurā pasaules malā, pateicoties digitālo tehnoloģiju iespējām, pateicoties saiknei, ko veido sociālo tīklu pieejamība. Izmantojot šīs iespējas, muzeji var dalīties ar stāstiem un vērtībām ar pēc plašu sabiedrību, rādīt un stāstīt par tradīcijām un kultūru, ļaut ielūkoties pagātnē, lai labāk saprastu nākotni.

Kādi ir šī gada Muzeju nedēļas tēmturi?

Pirmdienu aicinām sākt ar tēmturi varoņi jeb #HeroesMW, pievēršot uzmanību profesiju pārstāvjiem, kuri šobrīd ikdienā atrodas krīzes zonā – mediķi, pārdevēji, transporta pakalpojuma sniedzēji, policisti u.t.t. Tāpat aicinām atcerēties arī par varonību mākslas darbu radīšanas procesā vai kultūras mantojuma sargāšanā.

Otrdien izmanto tēmturi #CultureInQuarantineMW jeb kultūra karantīnas laikā. Dienas tēma izveidota, ietekmējoties no Žana Pola Getī muzeja iniciatīvas māksla karantīnā (#ArtInQuarantine). Aiciniet savus sekotājus iesaistīties kādā jaunā izaicinājumā.

Trešdienas tēmturis sasaucas ar Muzeju nedēļas kopējo tēmu – #TogetherMW un dienas moto ir “Vienam ir ātrāk, bet kopā – tālāk!”

Ceturtdien aicinām uzrunāt muzeja apmeklētājus un dalīties ar īpašiem mirkļiem muzejos, daloties ar īpašiem mirkļiem no muzeja dzīves, dienas tēmturis ir #MuseumMomentsMW.

Piektdien – mūsdienās svarīga tēma, jo runa ir par klimatu un klimata pārmaiņām. Un kur vēl labāk var vērot un izsecināt, kā mainījies klimats un konkrēta apvidus apkārtne, ja ne muzeja krājumā? Ikviena liecība un krājuma priekšmets stāsta arī par vidi precīzos vēstures posmos. Šīs dienas tēmturis ir #ClimateMW. Stāstiet apmeklētājiem par ievērojamām klimata pārmaiņām, pārmaiņu izraisītiem izaicinājumiem un problēmām.

Sestdienas tēmturis #TechnologyMW būtisks arī muzeju ikdienā, tās ir par digitālās tehnoloģijas un to iespējas saglabāt unikālo kultūras mantojumu un popularizēt to, vienlaicīgi sargājot to. Dalies ar stāstiem, kā muzejā veidojat komunikāciju ar apmeklētajiem, nezaudējiet to arī krīzes laikā, kā izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas, glabājiet kultūras vērtības.

Muzeju nedēļu noslēdz tēmturis par sapņiem un iecerēm jeb #DreamsMW, jo vislielākie projekti vienmēr sākas ar sapni. Kādi ir jūsu muzeja sapņi, ko sapņo muzeju apmeklētāji, kas ir tās svarīgās vērtības, kuras jāsaglabā, lai pasauli padarītu labāku.

Aicinām izpētīt muzeju bagātības, dalīties ar tām un izmantot tēmturus, kas aktuāli katrai no dienām!