IzvēlneAizvērt

22.04

Darbseminārs: Digitālā apmeklējuma muzejos uzskaites un atzīšanas status quo

2024. gada 22. aprīlī no plkst. 15.00 līdz 16.30, Raiņa bulvārī 19, Rīgā, 415. auditorijā notiks seminārs veltīts problemātikai, kas skar muzeju digitālā apmeklējuma kā muzeju darba rezultāta uzskaiti un atzīšanu nacionālā mērogā. 

Seminārā ar pieredzēm un ilustratīviem piemēriem dalīsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Universitātes Muzeja, Ziedoņa muzeja, Memoriālo Muzeju apvienības, kā arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas pārstāvji. To vadīs Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslas institūta pētniece, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle PhD Elīna Vikmane

Darbseminārs ir pirmā šogad dibinātās Latvijas Muzeju biedrības Digitalizācijas komitejas aktivitāte, kas vienlaikus kalpo par tās atklāto sēdi. Komitejas darba fokusā turpmākos divus gadus būs digitālā apmeklējuma atzīšanas muzejos, kā arī digitālā mantojuma (muzeju digitalizēto krājumu) problemātika. Atgādinām, ka no šī gada Latvijas Muzeju biedrība turpinās stiprināt savu darbību četros prioritārajos muzeju interešu pārstāvniecības virzienos – muzeji un ilgtspēja, muzeji un digitalizācija, profesionālā pilnveide, muzeju aizstāvība un politika. LMB biedriem ir iespēja reģistrēties komitejām šeit

 

Interesenti aicināti piedalīties darbseminārā arī klausītāju statusā, reģistrējoties šeit.

Ja vēlaties sniegt savu pienesumu Latvijas Muzeju biedrības Digitalizācijas komitejas darbībā, aicinām rakstīt uz e-pastu elina.vikmane@gmail.com vai pieteikties klātienē pasākuma laikā.

 

Darbseminārs iekļauts LU 82. starptautiskās zinātniskās konferences LU Muzeja veidotās Zinātņu vēstures un muzeoloģijas sekcijā.

Darbseminārs notiek projekta “Latvijas kultūras ekosistēma kā resurss valsts izturētspējai un ilgtspējai” / CERS (Nr. VPP-MM-LKRVA-2023/1-0001), ko finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija valsts pētījumu programmas “Latvijas kultūra – resurss valsts attīstībai" (2023.–2026.), ietvaros. Valsts pētījumu programmu administrē Latvijas Zinātnes padome.