IzvēlneAizvērt


“Nyet, nyet, Soviet!” ir muzeja un pētniecības centra “Latvieši pasaulē” pētījums, kura mērķis ir apkopot, analizēt un padarīt publikai pieejamas liecības par trimdas latviešu cīņu par Latvijas neatkarības ideju padomju okupācijas laikā. Pētījums arvien turpinās un tā rezultāti publikai pieejami dažādos veidos:  

  • grāmata “Nyet, nyet, Soviet! Stāsti par latviešu politiskajām demonstrācijām trimdā” (2018):
  • filma “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” (2021, rež. Māra Pelēce):
  • izstāde “Nyet, nyet, Soviet! Politiskie protesti un demonstrācijas ārpus Latvijas 1945–1991” 4.05.2022- 23.07.2022 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja telpās):
  • muzejpedagoģiska nodarbība “Nyet, nyet, Soviet! Politiskie protesti un demonstrācijas ārpus Latvijas 1945–1991” pieejama kopš 2022. gada septembra. 

 

“Nyet, nyet, Soviet!” izceļ katra indivīda iespēju un atbildību iesaistīties risinājumu veidošanā (IAM 16). Muzeja krājuma priekšmeti – demonstrāciju plakāti, lozungi, apģērbi un protesta akciju rekvizīti – atklāj aktīvistu, politisko demonstrāciju un protestu organizatoru un dalībnieku pieredzi, kas līdz šim bijusi maz zināma Latvijas sabiedrībai. Šobrīd, kad pasaulē pieaug autoritārisma un pat totalitārisma tendences, šī pieredze kļūst par nozīmīgu politiskās līdzdalības resursu un iedvesmas avotu.