IzvēlneAizvērt

Par Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu 2021

LMB Gada balva ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas Muzeju biedru muzejiskos sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību.

Ir noslēdzies LMB Gada balvas žūrijas darbs pie LMB Gada balva 2021 izvērtēšanas. LMB Gada balva 2021 pirmo reizi ir atšķirīga no iepriekšējiem gadiem. 2020. gada muzeju projektus aicinājām iesniegt, izvērtējot atbilstību pieciem kritērijiem: oriģinalitāte, aktualitāte, vienotība un kvalitāte, sociālā loma, ilgtspēja un lietojamība.

LMB Gada balvas žūrijas komandu veidoja pieci dažādu jomu profesionāļi: viens pārstāvis no LMB valdes un četri pieaicinātie žūrijas pārstāvji atbilstoši konkrētām profesionālajām jomām: Inga Surgunte, Tatjana Raičiņeca, Rasma Pīpiķe, Zane Grīnvalde un Jānis Šiliņš.

LMB Gada balva 2021 muzeju projekti tika pieņemti līdz 2021. gada 15. janvārim un pavisam saņemti 54 pieteikumi. Žūrijas komisija, izvērtējot visus projektu pieteikumus, ir izvirzījusi 12 labākos projektus. No šiem 12 atlasītajiem muzeju projektiem 28. jūlijā paziņosim uzvarētāju, to, kuru LMB Gada balvas žūrijas komisija izvēlējusies par  uzvarētāju, ņemot vērā vērtēšanas kritērijus. 28. jūlijā paziņosim arī LMB Gada balvu PAMANĪTS un pasniegsim atzinību projektam, ko žūrija novērtējusi par visātrāk noreaģējušo uz 2020. gadā sākušos pandēmiju. LMB Gada balvas pasniegšana ir norisināsies Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

 

Plānojot iesniegšanu 2021. gada muzeju radītajiem projektiem, kurus jauna žūrijas komisija vērtēs 2022. gadā, aicinām iepazīties ar LMB Gada balva 2022 nolikumu

 

LMB Gada balvas 2021 atbalstītāji un sadarbības partneri: Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA “Paulig Coffee Latvia”, Igaunijas uzņēmums “Motor”, SIA “Dekorāciju darbnīca”, biedrība “SocIntegra”.