IzvēlneAizvērt

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2021 tika pasniegta jau divpadsmito gadu un 2020. gada muzeju piedāvājums un darbs veidojās Covid-19 pandēmijas ietekmē. Šis gads nesa vairākus jaunumus arī balvas pastāvēšanas vēsturē, jo pirmo reizi LMB Gada balvas ieguvējs bija viens muzejs, pirmo reizi tika izvirzīti 12 balvas nominanti un arī pati balva ieguva jaunu veidolu.

 

LMB Gada balvas pasniegšanas ceremonija kopā pulcēja LMB Gada balvas 2021 nominantus no dažādiem Latvijas muzejiem, žūrijas balvas PAMANĪTS ieguvēju, kā arī sadarbības partnera – igauņu uzņēmuma “Motor” izvēlētās balvas ieguvējus. Ņemot vērā, ka 2020. gadā arī muzeju darbību ietekmēja Covid-19 pandēmija, tika pasniegta īpaša atzinība muzejam, kurš pandēmijas apstākļos, ātri reaģējot, radīja kvalitatīvu un ilgtspējīgu piedāvājumu. Ikviens no balvas pretendentiem un nominantiem tika vērtēts caur piecu kritēriju prizmu: oriģinalitāte, aktualitāte, vienotība un kvalitāte, ilgtspēja un lietojamība un sociālā joma. 

 

LMB Gada balva 2021 ieguvējs – Jēkabpils Vēstures muzejs Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcija

Žūrijas komentārs:

Veiksmīgs muzeja un vietējo kopienu sadarbības rezultāts, kas sekmējies skaidri veidotā ekspozīcijā, kura spēj uzrunāt dažādu vecumu apmeklētājus, rada gandarījumu par divu lielu pilsētu - Jēkabpils un Krustpils - kopējo un reizē atšķirīgo vēsturi. Vēsture un šodiena apvienojas apjomīgā ekspozīcijas projektā.

 

 

Žūrijas balva 2021 PAMANĪTS! – Jūrmalas pilsētas muzejs Jūrmalas pilsētas muzeja sociālā tīkla Facebook vietne

Žūrijas komentārs:

Muzejs, kuru balvai pieteica Latvijas Nedzirdīgo savienība. Izcils muzeja sociālā projekta piemērs, kas apliecina noturīgu muzeja interesi par nedzirdīgo auditoriju, gatavību atbilstoša pakalpojuma sagatavošanā ieguldīt laiku un resursus, paaugstināt darbinieku kvalifikāciju, kā arī parāda apņemšanos ar atbildību turpināt izveidoto sadarbību vai, precīzāk, ilgtermiņa attiecības ar kopienu.

 

 

Īpašā Covid-19 atzinība par ātru reakciju, radot kvalitatīvu un pieejamu muzeja projektu pandēmijas apstākļos – Latvijas Nacionālais dabas muzejs Muzeja pakalpojumu attālināta sniegšana un ārpus muzeja pieejamība 

Žūrijas komentārs:

Projekts, kas ātri reaģēja uz Covid-19 situāciju, piedāvājot produktu, kurš veidots, balstoties uz muzeja krājuma vērtībām un galvenajiem darbības virzieniem. Perfekti izmantojams skolēniem kā attālinātā mācību procesā (dabas zinības, sociālās zinības, klases stundas), tā ģimenēs ar bērniem brīvā laika un izziņas procesā.

 

Katru LMB Gada balvas 2021 nominantu raksturoja profesionalitāte, kvalitāte, ilgtspēja, starpdisciplinaritāte, kā arī sabiedrības iesaiste, tādēļ iepazīstinām plašāk ar LMB Gada balvas 2021nominantiem šeit.