IzvēlneAizvērt


Latvijas Nacionālais mākslas muzejs turpina mērķtiecīgi radīt kvalitatīvu izglītojošu un interaktīvu izstāžu piedāvājumu bērnu (3–9 gadi) un ģimeņu auditorijai. Izstāde “Zaļš un vēl zaļāks” daudzpusīgi atklāj cilvēka un dabas mijiedarbības un sadarbības procesus, pieejamā un draudzīgā valodā stāsta par svarīgo pasaules izzināšanā – cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanu. Mākslas ekspozīcija rosina apbrīnot dabas bagātību, novērtēt tās spēku un harmoniju. Centrālā uzmanība veltīta atbildības izjūtai, skarot dabas resursu un daudzveidības saglabāšanas, ekoloģijas un ilgtspējas jautājumus.

 

Izstādes nosaukums apspēlē “zaļās domāšanas un dzīvesveida” tendenci pasaulē, saskatot tās divdabību un nereto virspusējību, kā arī norādot uz nepieciešamību pēc vēl atbildīgākas attieksmes pret apkārtējo vidi. Ilgtspējīga domāšana var dot labumu tikai tad, ja tā ienāk mūsu dzīves uztverē un rīcībā. Izstādes ekspozīcija un iekļautās aktivitātes runā par ikviena sabiedrības locekļa aktīvu iesaisti pozitīvu pārmaiņu veicināšanā – dabas daudzveidības uzturēšanā, piesārņojuma samazināšanā, parku un mežu uzturēšanā, atkritumu samazināšanā un to šķirošanā.

Projekta atbilstība primāri norādītajam Ilgtspējas attīstības punktam, bet iekļauj arī mērķus Kvalitatīva izglītība (IAM4) un Laba veselība (IAM3).