IzvēlneAizvērt


Pašvaldības muzejs

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas ieeja
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Ērti nokļūt ar sabiedrisko transportu
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpu noma

Bulduru Izstāžu nams (1920)  ir koka arhitektūras piemineklis. Tajā ir divas izstāžu zāles, kurā savus darbus izstāda gan Jūrmalas mākslinieki, gan autori no citām pilsētām un valstīm. Nama otrajā stāvā  ir mākslinieka Valda Buša darbnīca, kurā gleznotājs strādāja kopš 1982. gada. Lai saglabātu un popularizētu mākslinieka Valda Buša radošo mantojumu, 2018. gadā Bulduru Izstāžu nams kļuva par Jūrmalas muzeja filiāli. 

Vairāk

 

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 10:00 - 18:00
Trešdiena   10:00 - 18:00
Ceturtdiena 10:00 - 18:00
Piektdiena 10:00 - 18:00
Sestdiena 10:00 - 18:00
Svētdiena 11:00 - 16:00

 

 


Jana Rāve, Mākslas eksperte

T: +37129167027

E: jana.rave@jurmala.lv

 

Antra Ozola, Eksponātu uzraugs

T: +37167752472

E: antra.ozola@jurmala.lv


Ieejas maksa

Izstāžu zāles apmeklējums – bez maksas.


Nama otrajā stāvā apmeklētājs nokļūst mākslinieka Valda Buša darbnīcā – autentiskā vidē, kurā mākslinieks strādājis kopš 1982. gada. Darbnīcā un izstāžu zālē eksponēti Valda Buša darbi - gleznas, studijas, akvareļi. Digitālā formātā var iepazīties ar mākslinieka biogrāfiju un daiļradi.

Muzejā tiek nodrošinātas ekskursijas zīmju valodā cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un nedzirdīgiem cilvēkiem. Tās pieejams ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot +371 26013121.

 

Par Valda Buša darbnīcu

Bulduru Izstāžu nama 2. stāvs pārsteidz ar košām un krāsainām gleznām, kurās skaidri redzams gleznotāja Valda Buša rokraksts. Ekspozīcijā apskatāmas arī viņa 20.gadsimta 70-tos gados tapušie darbi. Tas ir laiks, kad mākslinieks intensīvi meklēja savu stilu. Viņa gleznotās dabas studijas ir stāsts par Latvijas ainavu - ekspresīvs, dinamisks vēstījums ar košiem krāsu laukumiem, spēcīgu triepienu, spilgtu līniju akcentiem, līniju ritmiem vai sīku līniju uzirdinātiem laukumiem. Gleznojot Valdis Bušs ir eksperimentējis gan ar neparastiem krāsu salikumiem, gan dažādiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem. 
Buša studijas ir unikālas, jo mākslinieka dzīves laikā tās nekad nav reproducētas un nav bijušas publiski apskatāmas. Mākslinieks uzskatīja, ka dabas studijas ir darba materiāls, kas nepieciešams pašizaugsmei un profesionālai attīstībai, taču nav izmantojams eksponēšanai izstādēs. Esam uzdrošinājušies šo aizliegumu pārkāpt, jo studijās atklājas Valda Buša impulsīvais, personīgais dabas skatījums, būtiski papildinot priekšstatu par viņa personību un daiļradi.  


Pārsteigums apmeklētājiem ir Valda Buša 20.gadsimta 60.gados gleznotie akvareļi – reālistiski, tonāli eleganti, papildināti ar grafiskiem elementiem. Daudzi nemaz nezina, ka mākslinieks ir strādājis akvareļa tehnikā un pat nopietni apsvēris iespēju mainīt sev (un arī skatītājiem) pierasto eļļas tehniku pret akvareli. 

Apmeklētājiem ir iespēja apskatīt arī Valda Buša darbnīcu, vietu, kur mākslinieks strādājis gandrīz 30 gadus. 
 

 

 

Bulduru Izstāžu nams Jūrmalas muzeja filiāle


Pašvaldības muzejs

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas ieeja
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Ērti nokļūt ar sabiedrisko transportu
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpu noma

Izvēlies muzeju!

Tēmas:

Serviss un pakalpojumi:

Atbalstītāji