Antonijas iela 1, Rīga, LV-1010

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Darba laiks pēc plkst.18:00
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Ērti nokļūt ar sabiedrisko transportu
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Āra aktivitātes
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpu noma

Muzeja krājumā glabājas vairāk nekā 203 000 vienību. Muzeja pamatekspozīcija stāsta par medicīnas attīstības gaitu, jo tieši to savulaik vēlējās izklāstīt profesors Pauls Stradiņš. Katru gadu tiek rīkotas tematiskās izstādes un pasākumi par sabiedrībā aktuālām un interesējošām tēmām.

Vairāk

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena Slēgts
Trešdiena 11:00 – 17:00
Ceturtdiena 11:00 – 19:00
Piektdiena 11:00 – 17:00
Sestdiena 11:00 – 17:00
Svētdiena 11:00 – 17:00

Ieejas maksa

Pieaugušais 2.50 EUR*
Skolēns 0.70 EUR
Students 1.50 EUR
Seniors 1.50 EUR
Ģimene 5.00 EUR

*Ieejas maksa līdz 18 gadiem – 0.70 EUR

Bezmaksas ieeja

• Bezmaksas ekspozīcijas apmeklējums ceturtdienās 17.00-19.00
  • pirmsskolas vecuma bērniem;
  • bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem;
  • bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti un vienai pavadošai personai;
  • daudzbērnu ģimenēm;
  • Latvijas augstskolu medicīnas, rehabilitācijas, zobārstniecības, māszinību, sabiedrības veselības un
  • farmācijas programmās studējošajiem un Latvijas medicīnas koledžu studentiem;
  • Latvijas muzeju darbiniekiem un Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem.

Muzeja eksponāti un diorāmas atspoguļo vēstures un medicīnas notikumu ciešo saistību. Muzeja diorāmās attēlota traumu ārstēšana, brūču pārsiešana, galvaskausa trepanācija un ārstniecības augu izmantošana. Ekspozīcijā iekārtota viduslaiku aptieka un pilsēta, kur parādīta tā laika pilsētnieku sadzīve, slimību diagnostika un ārstēšana.

Muzeja ekspozīcija atspoguļo medicīnas nozares attīstību un ievērojamākos sasniegumus – pirmā operācija ētera narkozē, vakcīna pret bakām, aseptikas un antiseptikas ieviešana. Ekspozīcijā apskatāms profesora Demihova eksperimenta rezultāts – divgalvainais suns, kā arī ekspozīcija, kas atspoguļo kosmosa bioloģiju un medicīnu.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Antonijas iela 1, Rīga, LV-1010