IzvēlneAizvērt

13.04

Aicinājums muzeju darbiniekiem piedalīties apmācību projektā par pieejamu vidi neredzīgajiem

Aicinām muzeju darbiniekus piedalīties biedrības “Socintegra” jaunajā projektā “Attīstības vektors”, kura mērķis ir radīt pieejamāku vidi neredzīgiem apmeklētājiem. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un tā ietvaros biedrība organizēs 4 stundu tiešsaistes vebināru (maija vidū) un praktiskās nodarbības Rīgā (jūnijā–augustā).

Vebinārs sastāv no trim daļām:

1. Vides iekārtošana un taktilie objekti
Apskatīsim pamatprincipus, kā muzeju zāles padarīt pieejamas apmeklētājiem ar redzes traucējumiem: kā iekārtot maršrutus, nodrošināt skaidru navigāciju un izvietot eksponātus, lai tie būtu droši un piemēroti taustei. Īpaša uzmanība tiks pievērsta taustes objektu izveidei un pareizai prezentēšanai — runāsim par to, kādus materiālus izvēlēties, kā piemērot formas un faktūras, lai atklātu eksponāta galveno ideju, un kā pavadoši skaidrojumi var padarīt taustes pieredzi pilnvērtīgāku.

2. Audioapraksts
Otrajā vebināra daļā koncentrēsimies uz audioaprakstu kā galveno “virtuālās redzes” rīku. Analizēsim, kā pareizi strukturēt stāstījumu — no galveno eksponāta īpašību īsa izklāsta līdz atmosfēras un konteksta detaļu atklāšanai. Iepazīstināsim ar praktiskiem padomiem, kā izvēlēties vārdus un izteikumus, kā arī parādīsim veiksmīgus piemērus un biežākās kļūdas. Apspriedīsim, kā audioapraksts var būt noderīgs ne tikai neredzīgiem un vājredzīgiem apmeklētājiem, bet arī citiem, kuri dod priekšroku tieši verbālai ekskursijas formai.

3. Neredzīgo apmeklētāju īpatnības
Pastāstīsim, ar ko atšķiras terminoloģija un pieejas, kā iesaistīt apmeklētājus ar dažādiem redzes traucējumiem (vājredzīgus un pilnībā neredzīgus) muzeja aktivitātēs, un apspriedīsim mijiedarbības nianses katrā no šīm kategorijām. Uzzināsiet, kā neredzīgie dzīvo ikdienā, kādus palīglīdzekļus viņi izmanto sadzīvē, kā arī pievērsīsimies ētiskajiem un juridiskajiem aspektiem: ko drīkst un ko nedrīkst darīt mijiedarbībā ar neredzīgajiem apmeklētājiem. Izmantojot praktiskus vingrinājumus, iedziļināsimies arī viņu sajūtu pasaulē.

Pēc vebināra sekos tiešsaistes konsultācijas un praktiskie darbi Rīgā, kuru laikā kopīgi izstrādāsim ekspozīcijas pielāgošanas plānu un ekskursiju katram dalībnieka muzejam, kā arī testēsim to kopā ar neredzīgajiem.

 

Dalība projektā ir bez maksas.

Lai pieteiktos, lūdzu aizpildiet tiešsaistes anketu.

Papildu informācija: info@socintegra.lv