IzvēlneAizvērt

19.01

Aicinām pieteikt projektus Latvijas Muzeju biedrības Gada balvai 2024

Latvijas Muzeju biedrības Gada balva ir ikgadējs muzeju nozares konkurss, kura mērķis ir apzināt un izcelt izcilākos Latvijas Muzeju biedru muzejiskos sasniegumus, veidot muzeju darba pozitīvu rezonansi sabiedrībā un veicināt labo praksi, lai nodrošinātu muzeju nozares ilgtspējīgu attīstību.

 

LMB balvas pretendentu iesniegtos projektus/ produktus vērtēs pēc šādiem kritērijiem:

  • Efektivitāte – projekta idejas realizācija. Izstrādātajam plānam, pieejamajam budžetam un laika ietvaram.
  • Oriģinalitāte – projekta idejas oriģinalitāte un atbilstība konkursa mērķim.
  • Aktualitāte – projekta spēja uzrunāt un iesaistīt apmeklētājus, spēja ietekmēt gan sociālos, gan ekonomiskos procesus sabiedrībā, rezonanse plašākā sabiedrībā.
  • Vienotība un kvalitāte – projekta vēstījuma vienotība un konsekvence no idejas līdz realizācijai, atbilstoši tā mērķim un saskaņā ar muzeja misiju; muzejiskais projekts vērtējams kā vienots, kvalitatīvs meistardarbs.
  • Sociālā loma – projekta sociālā atbildība un tas, vai projekts veicina kultūras un sociālo dialogu, iniciē jaunus, sabiedrību bagātinošus, izglītojošus procesus, iedrošina un mudina uz jaunradi un sadarbību.
  • Ilgtspēja un lietojamība – projekta pieejamība, lietojamība un lietderība, ilgtspējīgu resursu un risinājumu pielietojums, kalpošana nākotnes sabiedrībai.

 

Latvijas Muzeju biedrības GADA BALVAS nolikums pieejams šeit.

Gada balvas pieteikumus aicinām iesniegt tiešsaistē – pieteikšanās anketa.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 2024. gada 19. februāris.

 

Informatīvs seminārs par pieteikumu iesniegšanu