Aicinām skatīt ierakstu no diskusijas "Vai muzejam jābūt sociāli aktīvam?"

Ceturtdien, 18. maijā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ekspozīcijā “Mūra nojaukšana. Latvijas māksla 1985 – 1991” notiks diskusija par muzeja lomu mūsdienu sabiedriski un politiski nospriegotajā laikmetā.

Kā muzejiem reaģēt uz tādiem sabiedrībā aktuāliem tematiem kā draudi demokrātijai, ilgtspēja, iekļaujoša sabiedrība vai klimata pārmaiņas? Vai muzejam jābūt sabiedriski aktīvam laikmeta vēstnesim vai pārlaicīgam patvērumam no ārpasaules drāmām? Vai neitralitāte muzeja politikā vispār ir iespējama? Par šiem un citiem apsvērumiem izstāžu plānošanā, izglītības programmās, krājuma papildināšanā un sabiedrisku pasākumu rīkošanā sarunāsies diskusijas dalībnieki:

• Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktores vietniece Una Sedleniece

• Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone

• Memoriālo muzeju apvienības direktore Rita Meinerte

• Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda vadītāja Elīna Vikmane

Diskusijas moderatore: Māra Rozenberga

Mērķauditorija: nozares profesionāļi, jaunieši, pieaugušie, seniori

Norises valoda: latviešu

Norises ilgums: 60–90 minūtes

Dalības maksa: bez maksas

Pieteikšanās: iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Norises vieta: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga, 2. stāva kreisā spārna zāles

Muzejā vēlams ierasties 15–20 minūtes pirms norises sākuma, lai nesteidzīgi izmantotu garderobes pakalpojumus.

Norise pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Noderīga informācija par muzeja pieejamību atrodama šeit.

Informējam, ka LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Vairāk par privātuma politiku šeit.