IzvēlneAizvērt

20.03

Iepazīsti Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2024 žūriju!

Iepazīstinām ar Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas 2024 žūrijas komisijas sastāvu, ko veido pieci Latvijas muzeju biedrības valdes pieaicināti komisijas locekļi, kuri izvēlēti atbilstoši konkrētām profesionālajām jomām.

 

Elīna Bērziņa
UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Izglītības sektora vadītāja, Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas žūrijas priekšsēdētāja

Aktīvi darbojusies muzeju vidē, gan veidojot dažādus inovatīvus projektus, gan arī pasniedzot lekcijas un seminārus. 2022. gadā Elīnas vadītais projekts “Attālinātās izglītības programma skolēniem “No-zīmes”” ieguva Latvijas Muzeju biedrības Gada balvu. Pašlaik strādā UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā. Elīnu izteikti interesē kultūras institūciju pieejamības un ilgtspējas jautājumi, kā arī kopienu iesaiste muzeju darbībā. 

 

Edgars Plētiens
Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietnieks, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas vēstures skolotājs, jauno skolotāju atbalsta persona programmā "Mācītspēks"  un humanitāro zinātņu maģistrs vēsturē

Ikdienā darbojas izglītības nozarē, strādājot Izglītības un zinātnes ministrijā, kā arī Latvijas Universitātes programmā "Mācītspēks" atbalstot jaunos skolotājus. Sirds darbs ir skolā, tāpēc māca bērnus vēsturē un sabiedrisko procesu analīzē. Un tad, kad paliek laiks, joprojām veic Latvijas teritorijas viduslaiku vēstures izpēti, kā arī interesējas par lietu restaurāciju.

 

Rasma Pīpiķe
Latvijā nezināmākā dažādības vadības eksperte un pilsoniski aktīvs cilvēks, šobrīd Rīgas Tehniskajā Universitātē studē doktorantūrā un ir AZERON dažādības vadības eksperte

Rasmas profesionālajai līdzdalībai pilsoniskās sabiedrības organizācijās ir bijusi būtiska loma izcilu komunikācijas prasmju attīstīšanā ar lielu uztverīgumu pret multikulturāliem, reliģiskiem, rasu, seksuāliem un citiem jūtīgiem jautājumiem. Rasma ir organizāciju un uzņēmumu attīstības un vadības speciāliste, taču attiecībā uz cilvēkresursu vadību un zināšanām Rasma uzskata, ka labi apmācīti un cienīti cilvēki ir jebkuras organizācijas efektivitātes un panākumu atslēga.

Rasma vienmēr ir saglabājusi savu neatkarību kā sabiedriskā labuma interešu aizstāve. Viņas disertācija ir saistīta ar dažādības vadību un uzņēmuma darbības efektivitāti. Pēdējo piecu gadu laikā dažādos semināros izglītoti aptuveni 1500 cilvēki par dažādības vadību gan attālināti, gan klātienes mācībās.

 

Elīna Kalniņa
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja Pētniecības nodaļas vadītāja

Kultūrvēsturiskā mantojuma interpretācijas un komunikācijas jomā darbojas kopš 2004. gada, strādājusi gan atmiņas institūcijās, gan kā pašnodarbināta, gan nevalstiskajā sektorā. Bijusi kuratore izstādēm un ekspozīcijām, veidojusi lekciju ciklus, vadījusi publiskas sarunas un citas izglītojošas aktivitātes, producējusi totalitāro režīmu upuru piemiņai veltītus mākslas projektus.

 

Matīss Zvaigzne
Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas vadītājs un docents, zīmolu stratēģijas un dizaina studijas “Reflect” dizaina un stratēģijas vadītājs

Vada Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu un Reflect dizaina studiju. Matīsa vadītie studentu projekti ieguvuši atzinības Adwards, Latvijas Dizaina gada balvā, ADCE, The Red Dot Award, A’Design Award, IIIDaward. Profesionālajā darbībā liels uzsvars ir veltīts pilnvērtīgam dizaina procesam, izpētei un partneru izpratnes veicināšanai par dizaina pievienoto vērtību risinot komunikācijas, pieredzes un digitālo dizainu.

 

 

Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas pasniegšanas ceremonija notiks 2024. gada 3. jūnijā Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči”.