IzvēlneAizvērt

25.09

RĪTDIENAS MUZEJS: Sociāli aktīvs muzejs – iekļaujošs muzejs

“Rītdienas muzejs 2023” ir Latvijas Muzeju biedrības veidota pieredzes apmaiņas un profesionālās pilnveides programma muzeju nozares profesionāļiem. Programmu veido lekcijas, darbnīcas un pieredzes apmaiņas pasākumi, kuros muzeju speciālistiem ir iespēja gūt jaunas teorētiskas un praktiskas zināšanas, kas veicina jaunu, inovatīvu un kvalitatīvu piedāvājumu tapšanu.

Muzejam kā publiskai vietai jābūt pieejamai ikvienam apmeklētājam, tomēr nupat pieņemtā muzeju definīcija iet vēl soli tālāk, uzsverot kopienu līdzdalības nozīmi muzeja komunikācijā, iekļaujot arvien plašāku sabiedrības spektru, uzklausot un panākot soli pretī auditorijām ar dažādām īpašām vajadzībām. Šajā seminārā esam aicinājuši ar savu pieredzi dalīties divas teātra režisores Kristu Burāni un Lieni Šmuksti, kuras ar saviem darbiem apliecina iekļaujošākas sabiedrības labās prakses piemērus. 

Krista Burāne veidojusi vairākus kopienas teātra projektus, strādājot ciešā sadarbībā ar kopienas pārstāvjiem. Viņa dalīsies ar saviem novērojumiem praktiskajā pieredzē, ko nozīmē šāda sadarbība un kādas pārmaiņas šādi projekti nes gan sabiedrībā kopumā, gan pašā kopienā. 

Sajūtu teātris Lienas Šmukstes vadībā vairākkārt ir sadarbojies ar kultūras mantojuma institūcijām, īstenojot projektus, kas saistīti ar dažādu cilvēka maņu ierosināšanu, īpaši situācijās, kad kāda no maņām ir atņemta vai ierobežota. Saruna tiks apvienota ar praktisku meistarklasi, kurā būs iespēja iedvesmoties dažādiem sajūtu ceļojumiem. 

Semināra noslēgumā piedāvāsim iepazīt divus Raiņa un Aspazijas vasarnīcā radītos sajūtu maršrutus cilvēkiem ar redzes traucējiem. 

 

Pieteikšanās līdz 21.09.2023 vai sasniedzot maksimālo dalībnieku skaitu: šeit

NB! “Rītdienas muzeja” programma tiek piedāvāta tikai Latvijas Muzeju biedrības biedriem.

 

Norises datums: 25.09.2023 

Norises vieta: Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Majori, Jūrmala

Dalības maksa: 5,00 EUR tējas un kafijas galdam.

 

Dienas programma

9.30–10.00 Reģistrācija 

10.00–12.00 Krista Burāne. Kopienās balstītas teātra prakses

12.00–13.00 Pusdienas

13.00–15.00 Liena Šmukste. Notvert sajūtas muzejā

15.00–15.15 Kafijas pauze 

15.15–16.00 Trīs paralēlas norises. Izglītojošā programma “Sajūtu ceļojums”, ekskursija “Sajūtu ceļojums Raiņa un Aspazijas vasarnīcā”, ekskursija muzeja aktuālajā izstādē “Uz robežas. Divas pasaules. Aspazijas luga “Zalša līgava””.

 

*Pusdienas tuvākajās Jūrmalas kafejnīcās. Ieteikumi tiks nosūtīti pirms pasākuma.