Vebinārs: Kā krājuma veidošana un pārvaldība un izstāžu veidošana ir saistītas ar Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un apakšmērķiem?

No 2020. gada novembra līdz 2021. gada maijam Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar britu muzeju speciālistu, rokasgrāmatas “Muzeji un ilgtspējīgas attīstības mērķi” autoru Henriju Makgī rīko septiņu vebināru ciklu “Muzeji un ilgtspējīgas attīstības mērķi”.

Vebināros tiek atklāts, kā muzeji savā ikdienas darbā, veicot ikdienas pienākumus un radot jaunus pakalpojumus un produktus, var atbalstīt ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu – pievēršoties ne vien vides jautājumiem, bet arī muzeju augstajam potenciālam sniegt ieguldījumu planētas iedzīvotāju izglītotībā un labklājībā. Vebināru programmu veidos Henrija Makgī priekšlasījums (40 min) un diskusija ar auditoriju (20 min). Iepriekš reģistrējoties, būs iespēja piedalīties gan atsevišķos vebināros, gan apmeklēt visu ciklu. Nākamo vebināru tēmas un reģistrēšanās uz tiem tiks izsludināta atsevišķi.

Henrijs Makgī: “Ko krājuma darbinieki dara visu dienu? Vai viņi pavada laiku, aplūkojot interesantus priekšmetus? Savā ziņā, jā, viņi to dara, taču ar zināmu nolūku. Kolekciju veidošana un pārvaldība, kā arī izstāžu veidošana ir fundamentālas muzeju darba daļas. Šajā vebinārā atklāsim, kā kolekcijas un izstādes var palīdzēt aizsargāt un saglabāt kultūras un dabas mantojumu. Šis jautājums ir cieši saistīts ar cilvēktiesībām, kā arī ilgtspējas izaicinājumiem vietējā un globālā mērogā.”

Vebināra darba valoda: angļu

Reģistrācija un papildu informācija:

Dalība – bez maksas. Maksimālais dalībnieku skaits – 100.  Iespēju piedalīties iegūs tie, kuri pirmie reģistrēsies.

Reģistrēšanās iespējama līdz 29. novembra plkst. 23:59 ŠEIT

Visu vebināru programma pieejama ŠEIT.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.