Vebinārs: Sadarbība ilgtspējīgai attīstībai. Kurš palīdzēs muzejiem izglābt pasauli?

2020. gada 24. novembrī aicinām pievienoties tālākizglītības vebināram Latvijas muzeju darbiniekiem “Sadarbība ilgtspējīgai attīstībai. Kurš palīdzēs muzejiem izglābt pasauli?”.

Vebināra pirmajā daļā ar priekšlasījumiem piedalīsies Latvijas Muzeju biedrības un Latvijas Nacionālās bibliotēkas kopīgi sastādītā tiešsaistes izdevuma “Muzeji un ilgtspējīga attīstība” veidotāji, kā arī muzeji, kuru labās prakses piemēri iekļauti izdevumā (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Tukuma muzejs, Žaņa Lipkes memoriāls).

Otrajā daļā dalībnieki tiks aicināti ieskatīties trīs topošās, ar ilgtspējīgu attīstību saistītās muzeju izglītības programmās – noklausīties muzeju (Latvijas Dzelzceļa muzejs, LNB ekspozīcija “Grāmata Latvijā”, Latgales Kultūrvēstures muzejs) piesaistīto ekspertu priekšlasījumus dažādās zinātņu jomās, uzzināt un diskutēt par sadarbībā ar ekspertiem topošajām nodarbībām.

Vebināra programma:

Laiks  Notikums
  Izdevuma “Muzeji un ilgtspējīga attīstība” atklāšana
10.00 – 10.10 Ievads

10.10 – 10.20

Izdevums “Muzeji un ilgtspējīga attīstība” – tā tapšana un lietošana

Zane Grīnvalde, Latvijas Muzeju biedrība

Inga Surgunte, Latvijas Nacionālā bibliotēka

Izdevumā “Muzeji un ilgtspējīga attīstība” aplūkotie muzeju darbības piemēri

10.20 – 10.30

Mūžizglītība un ilgtspējīgs tūrisms. Tukuma muzejs: Tukuma Audēju darbnīca

Agrita Ozola, Tukuma muzeja direktore

10.30 – 10.40

Specializēto un vispārizglītojošo skolu bērni mācās kopā. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Elīna Bērziņa, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības darba vadītāja

10.40 – 10.50

Veidot dialogu starp dažādām etniskām kopienām. Žaņa Lipkes memoriāls

Lolita Tomsone, Žaņa Lipkes memoriāla direktore

Sadarbības iespējas jauniem, ar ilgtspēju saistītiem projektiem muzejos

10.50 – 11.00

Sadarbība kā pamats ar ilgtspēju saistītiem projektiem

Inese Vaivare, LAPAS direktore

Daiga Zaķe, Izglītības iniciatīvu centra direktore

11.00 – 11.10 Jautājumi un atbildes
11.10 – 11.25

Pārtraukums

Darbnīcas

Trīs topošas, ar ilgtspējīgu attīstību saistītas muzejpedagoģiskās programmas. Saruna ar iesaistītajiem nozaru ekspertiem un ieskats nodarbībās.

Reģistrēšanās saiti darbnīcām saņemsiet, piesakot dalību pasākumā

• Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs. Dabaszinātņu nodarbība par dažādu transporta līdzekļu ietekmi uz vidi.
  • Latvijas Nacionālās bibliotēkas ekspozīcija "Grāmata Latvijā". Nodarbība par drukātu un elektronisku tekstu ietekmi uz vidi un cilvēku dzīves kvalitāti
  • Latgales Kultūrvēstures muzejs. "Vai vairāk ir labāk?" nodarbība par informāciju kā alternatīvu materiālajiem resursiem

Noslēgums

Semināra darba valoda: latviešu. Dalība vebinārā bez maksas.

Izdevums un tā atklāšanas pasākums top projektā Bridge 47 ar Izglītības iniciatīvu centra atbalstu.

Vebināra programma lejupielādei pieejama šeit.

Reģistrācija līdz 23.11.2020., plkst. 18.00: muzeji@muzeji.lv