IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Kūrmājas prospekts 16/18, Liepāja, LV-3401

Pašvaldības muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Personība

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Attālināta norise

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 10. – 12. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 15.00 EUR par grupu līdz 25 skolēniem
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Attālināti
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 35

Nodarbība sniedz iespēju izzināt un iepazīties ar vizuālās mākslas žanru, tehniku un virzienu pamattēmām un principiem sasaistē ar Liepājas muzeja krājumā esošajiem mākslas darbiem un pārstāvētajiem autoriem, kas citkārt muzeju apmeklētājiem nav publiski pieejami, tādejādi iepazīstot un, iespējams, pat pirmoreiz saskaroties ar Liepājas mākslinieku kultūrvēsturiskā mantojuma daļu.

 

Vispirms interaktīva stāstījuma un savstarpēju diskusiju veidā skolēni muzejpedagoga vadībā iepazīstas ar vizuālās mākslas pamatprincipiem – žanru veidiem, tehniku, atveidojuma paņēmieniem, konkrētos izteiksmes veidus vērojot un atpazīstot Liepājas muzeja krājuma glezniecības materiālos. Tālāk skolēni veic patstāvīgu radošo darbu, ievērojot teorētiskajā izklāstā iegūtās zināšanas un radoši izpaužoties, veido telpisku gleznas atveidu no sev apkārt esošajiem sadzīves priekšmetiem un kā piemēru izmantojot kādu no piedāvātajiem Liepājas muzeja krājumā esošajiem mākslinieku darbiem. Nodarbība tiek noslēgta ar jaunizveidoto instalāciju virtuālu atrādīšanu klasesbiedriem un kopīgiem minējumiem, kurš no uzdevumā piedāvātajiem darbiem tiek telpiski atveidots.

 

Teorētiskais izklāsts veidots tā, lai tam būtu sasaiste ar Latvijas Kultūras kanonā iekļautajām vērtībām. Izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas, skolēni nodarbības laikā var aktīvi iesaistīties nodarbības procesā, virtuāli atbildot uz jautājumiem, iesaistoties diskusijā un analīzē par redzamajiem mākslas darbiem, kā arī pastarpināti ielūkoties Liepājas muzeja gleznu krājumā, kas parasti apmeklētāju acīm nav pieejams.

 

Nodarbība mudina skolēnus un skolotājus aizdomāties par šādiem jautājumiem: Kur mākslinieki smeļ iedvesmu savu mākslas darbu radīšanai? Kur es savā apkārtnē varu smelties iedvesmu un saredzēt potenciālu mākslas darbu radīšanai? Pēc kādiem kritērijiem tiek izšķirti mākslas veidu žanri, tehniskie paņēmieni? Kuri ir Liepājas, Kurzemes un Latvijas mākslas dzīves un kultūrvēsturiskā mantojuma veidotāji un mākslinieki? Kāds ir bijis to dzīves gājums un kur tie smēlušies iedvesmu savu darbu radīšanai? 


Papildu informācija

Pieteikšanās:

T: +371 29605223, +371 63422604

E: anna.gruzdina@liepaja.lvieva.dzintare@liepaja.lv

 

Norise notiek pēc pieprasījuma un iepriekš saskaņojot ar Liepājas muzeja darba laiku darbdienās no plkst. 9.00-18.00.

 

Pēc sazināšanās ar Liepājas muzeja muzejpedagoģēm un tiešsaistes nodarbības laika rezervācijas, skolotājam tiek nosūtīta zoom saite, kuru tālāk nodot skolēniem. Nodarbības tehniskajam nodrošinājumam nepieciešams instalēt programmu zoom ikviena dalībnieka viedierīcē – datorā, planšetē, telefonā.


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji