IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Majori, Jūrmala, LV-2015

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Daba
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Personība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Novadpētniecība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Arhitektūra
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Literatūra

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Gida stāstījums
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 10. – 12. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 2.00 EUR no skolēna. Skolotājam, kas pavada grupu, ieeja bez maksas.
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 02:30h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 30

Interaktīva pastaiga pa Raiņa un Aspazijas dzīves un mīlestības vietām Jūrmalā ved 7 kilometrus izzinošā, iedvesmojošā un skaistā pastaigā pa Jūrmalas ielām un gar jūru. Jūrmalai raksturīgās koka arhitektūras vērošana, kāpu izstaigāšana un iejušanās autentiskā dzejnieku dzīvesvidē ļauj iepazīt dzejnieku personību, darba un atpūtas attiecības, kā arī labāk izprast sabiedriskās un vēsturiskās norises dzejnieku dzīves laikā. 

 

Skolēni izzinošo pastaigu sāk Pumpuru stacijā, un kultūrobjektus meklē, risinot uzdevumus un orientējoties kartē un Raiņa un Aspazijas dzejā, vēstulēs un atmiņās. Gida vadībā notiek orientēšanās pilsētvidē, secīgi apmeklējot trīs bijušās dzejnieku dzīvesvietas un divus pilsētvides objektus. Apmeklētāji apskata Pēperkoka namiņu – mīlestības pirmās pilnās vasaras mājvietu (Iepazīstot intīmo, kaislīgo un skaisto dzejnieku mīlestību 1894. gadā, vienlaikus rosinot jautājumu, kāpēc tik mazā, no sabiedrības acīm noslēptā namiņā un kāpu pastaigās plaukst pirmās jūtas, nevis lielpilsētas parku pastaigās.). 

 

Tālāk ceļš (atminētie uzdevumi) ved Jaundubultu vasarnīcu, kura atjaunota 2019. gadā. Tajā sarakstīta Raiņa “Uguns un nakts”, vasarnīcā viesojušies kultūrļaudis: Emīls Dārziņš, Kārlis Skalbe, Biruta Skujeniece un citi. Sabiedriskā dzīve – kaislīgas sarunas, ideālu un pārmaiņu vēsmas – šai namā iezīmē vēsturisko revolūcijas fonu, kultūras dzīvi un laikabiedru attiecības, apkārt esošais mežs iztēlē rosina iedomāties rakstošu Raini, ar papīra lapiņu rokās atsēdušos uz kāda celma, savukārt jūras tuvums – dzejnieku sapņainās vakara pastaigas.

 

Seko pieturpunkts "Raiņa priedes", pastaiga gar jūru, 2020. gadā atklātā pieminekļa "Aspazija kāpās"  apmeklējums. Šie objekti vēsta par Raiņa un Aspazijas kultūras mantojumu attīstību pilsētā. 

 

Pārgājiena noslēgumā tiek sasniegta Raiņa un Aspazijas vasarnīca, kura ļauj ielūkoties  autentiskā dzejnieku dzīves vidē, iepazīt memoriālās telpas, ieturēt pusdienas muzeja dārzā, izbaudot miera un klusuma gaisotni, kurā radīja un atpūtās Rainis un Aspazija. Ekspozīcijas “Es un tu” krāšņums iepretim dzīvestelpas vienkāršībai spilgti atklāt sadzīves un daiļrades attiecības, kurā literārajai un sabiedriskajai dzīvei nav robežu, rāmējumu, tā ir garīgi liela, ietilpīga, koša un iedvesmojoša, bet dzejnieku fiziskās dzīves telpa – vienkārša, cilvēcīga un tuva.


Papildu informācija

Pieteikšanās:

T: +371 67764295+371 29239472

E: rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv

 

Noderīga informācija:

Informācija par norēķiniem un pieteikšanās kārtību: Memoriālo muzeju apvienības mājaslapa


Pieejama piknika vieta muzeja dārzā. Pie muzeja vilciena stacijas pieejama autobusa stāvvieta.

Apmeklējumā virs 20 skolēniem nepieciešami 2 pavadošie pedagogi. Pirms pārgājiena skolotāji parakstās par sabiedriskās kārtības un drošības noteikumu ievērošanu Jūrmalas pilsētas teritorijā. 


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji