IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Pašvaldības muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Daba
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Novadpētniecība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Arhitektūra

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 2.00 EUR no grupas līdz 15 skolēniem
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 00:45h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 25

Programma veidota, lai saistošā un interaktīvā veidā stāstītu par pilsētbūvniecības vēsturi, apkārtējo vidi, radot izpratni par nepieciešamību pēc plāna un noteikumiem, pievēršot uzmanību apstākļiem un notikumiem, kas ietekmējuši konkrētās vietas attīstību. Nodarbībā uzmanība tiek pievērsta tādām tēmām kā pilsētas apbūve, arhitektūra, vēsture, kultūras mantojuma, kā arī darba un reljefa īpatnības.  

 

Programmas norise: nodarbība veidota, lai to var apvienot ar skolā apgūstamo vēstures vielu 7. - 9. klasēm, papildinot zināšanas par pilsētu veidošanos viduslaikos, par straujo urbanizācijas procesu 19. gadsimtā, par pilsētu uzplaukumu 20. gadsimtā, kā arī salīdzinot pilsētas plānus ar seno latviešu sētu apbūves īpatnībām (Vidzemes, Kurzemes, Latgales sēta). Lai veidotos priekštats par plānu nepieciešamību un aktīvi iesaistītu skolēnus, nodarbības laikā tiek izmantoti trīs 1x1m baneri ar dažādiem pilsētplānojumiem: radiāls (Limbaži), lineārs pilsētplānojums (Jaunjelgava) un jaukta tipa pilsētplānojums (Rīga).

 

Nodarbība norit ar aktīvu skolēnu līdzdarbošanos pilsētbūvniecības celtniecībā, veidojot pilsētu atbilstoši izvēlētajam apbūves plānam. Lai nostiprinātu zināšanas, noslēguma sagatavotas uzdevumu lapas par konkrēto tēmu, atbilstoši mācību vielai. 

 

Programmas dalībnieku ieguvums: spēles veidā un aktīvi līdzdarbojoties, dalībnieki uzzina par galvenajām atšķirībām dažādu pilsētu apbūves plānos, izprot galvenos priekšnoteikumus, kādēļ svarīgi šādi plāni, būvnoteikumi un saistošie noteikumi, kas regulē atsevišķas lietas pilsētplānošanā: ielu apkopšanu, apzaļumošanu, ēku uzturēšanu, ugunsdrošības ievērošanu u.t.t. 

 


Papildu informācija

Pieteikšanās:

T: +371 64823844, +371 29418187

E:  zane.grinvalde@madona.lv

 

Norēķinu kārtība: var norēķināties uz vietas muzeja – skaidrā naudā kā arī veicot maksājumu ar karti. Ja nepieciešams rēķins, par to jāinformē laicīgi, lai pašvaldības grāmatvedība to var sagatavot. Rēķinam nepieciešams norādīt skolas nosaukumu, rekvizītus, klasi, skolēnu skaitu, vai programma paredzēta projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros, kontaktus.

 

Cik laicīgi nepieciešams ierasties?  Atkarīgs no gadalaika, bet vēlams vismaz 10-15 minūtes pirms paredzētā laika.

 

Paralēlu grupu norises iespējas: ir iespējama tikai tādā gadījumā, ja otra grupa izvēlas kādu citu nodarbību un tad var notikt grupu apmaiņa. 

 

Norises izbraukuma un attālinātās iespējas: Ir iespējams izbraukums uz izglītības iestādi, tā kā programmā izmantojamie materiāli ir mobili un pārnēsājami.

 

Īpašas norādes, kā nokļūt līdz muzejam: Muzeja izstāžu zāles atrodas Skolas iela 10a, Madona, blakus tām ir mazs laukums, kurā novietot vieglo automašīnu vai skolēnu autubusu līdz 20 sēdvietām. Lielos autobusus aicinām nolikt stāvlaukumā, kas atrodas pie Madonas Madona bibliotēkas Skolas iela 12 . No centra puses jābrauc garām Izstāžu zālēm, muzeja administrācijas/ bibliotēkas ēkai un labajā pusē ir lielais stāvlaukums. Stāvlaukumā iebraukšana no Valdemāra bulvāra puses.

 

2021. gadā britu muzeja speciālists Henrijs Makgī (Henry McGhee) vebinārā  “Education for Sustainable Development and Global Citizenship Education” šo programmu atzina kā ļoti vērtīgu, lai ar skolēniem runātu par Ilgtspējīgas attīstības mērķiem. Programmā apskatītās tēmas, kā arī veids, kā programma tiek pasniegta, atbilst ANO 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķu tabulai – 11. mērķim “Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas”. Vairāk par ANO 17 IAM 11. apakšmērķi var lasīt ŠEIT


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji