MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Ceļojums laikā kopā ar Čipu un Capu
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Valsts muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
- Daba
- Novadpētniecība
- Etnogrāfija
- Arheoloģija
Forma
- Muzejpedagoģiska nodarbība
Vecuma grupa
- 1. – 4. klase
Valoda
- Latviešu
- Krievu
- Maksas
- 0.75 EUR no katra skolēna (ieejas biļete) un 7.11 EUR no grupas (gida pakalpojumi)
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 01:15h
- Dalībnieku skaits: līdz 25
Nodarbības mērķis ir iepazīstināt tās dalībniekus ar cilvēku dzīvesveidu Latvijas teritorijā no akmens laikmeta līdz mūsdienām, mācot atpazīt dažādiem laika periodiem raksturīgās pazīmes.
Nodarbība ir balstīta uz Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izdevumu “Iepazīsties ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju! Ceļvedis Latvijas vēsturē no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām”, kas atraktīvā veidā ar mākslinieces Ditas Pences radītajām ilustrācijām un galvenajiem tēliem - suņiem Čipu un Capu - ved cauri muzeja pamatekspozīcijai, palīdzot skolēniem iepazīt vēsturi no pirmo cilvēku ienākšanas Latvijas teritorijā līdz valsts neatkarības atjaunošanai caur muzejā sastopamajām unikālajām Latvijas vēstures liecībām. Temata turpmākai izzināšanai skolā grupa pēc nodarbības saņem vienu izdevumu "Iepazīsties ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju! Ceļvedis Latvijas vēsturē no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām".
Nodarbības gaita
Ceļojot laikā, skolēni veic dažādus uzdevumus, ko ekspozīcijas zālēs paslēpuši grāmatiņas galvenie varoņi Čips un Caps. Nodarbības dalībnieki, strādājot grupās, risina uzdevumus un meklē atbildes uz jautājumiem par senvēsturi, viduslaikiem, jaunajiem laikiem un jaunākajiem laikiem un visi kopā noskaidro dažādiem vēstures posmiem kopīgo un atšķirīgo, salīdzinot tos. Nodarbības noslēgumā skolēni veido laika līniju, izmantojot dažādus vēstures periodus raksturojošus priekšmetus. Līdzdarbojoties skolēniem ir vieglāk izprast, kā vēstures periodi nomaina cits citu, kā arī saskatīt kopīgo un atšķirīgo. Darbs grupās attīsta spēju paust savu un uzklausīt citu viedokli, tādējādi veicinot skolēnu sadarbības un līdzdalības prasmes.
Nodarbības atbilstība mācību priekšmetiem izglītības iestādēs
Nodarbība ir piemērota sākumskolas klašu skolēniem, īpaši 4. klašu skolēniem, mācību priekšmetā "Sociālās zinības un vēsture" apgūstot tematu "Kā mēra laika ritējumu un noskaidro pārmaiņas tajā?".
Papildu informācija
Ieteikumi pirms muzeja apmeklējuma
Lai muzeja apmeklējums būtu patīkams un lietderīgs, lūdzam iepazīt un ievērot ieteikumus pirms muzeja apmeklējuma.
Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai pagūtu veikt norēķinus kasē un novietot virsdrēbes garderobē. Muzejs nenodrošina stāvvietu transportlīdzekļu novietošanai.
Norēķinu kārtība
Norēķinoties ar programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem, pēc nodarbības pieteikšanas skolai nepieciešams uz muzeja e-pastu nosūtīt norēķinu rekvizītus. Rēķins tiks sagatavots pēc nodarbības un izsūtīts uz skolu pa pastu.
Informācija par maksas pakalpojumiem un gadījumiem, kad pakalpojumu maksu neiekasē, pieejama muzeja mājaslapā.
Nodarbības pielāgojamība
Nodarbības satura un valodas sarežģītības līmeni ir iespējams pielāgot pēc nepieciešamības. Ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (katra grupa atsevišķi, līdzīgs nodarbības norises laiks). Minētajos gadījumos lūdzam nodarbības pielāgošanu konkrētai grupai saskaņot, sazinoties ar muzeju.
Kontakti
E: info@lnvm.lv
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Senā skola
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-9.klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Kā dzīvoja senie ļaudis?
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 5. – 9. klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Latviešu gadskārta
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1. – 4. klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji