IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1423

Valsts muzejs

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Literatūra

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Patstāvīga darbošanās
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Attālināta norise

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Bezmaksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē, Attālināti
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 00:45h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 30

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar Latvijas kultūras kanona vērtībām. Kopīgi ar dalībniekiem nodarbības laikā tiek atklāti atslēgas vārdi – kultūra, kanons, vērtība. Atrasti pierādījumi, ka Latvijas kultūras kanona vērtības atrodamas arī bērnu literatūrā. Nodarbība veidota kā saruna ar skolēniem par profesijām, cilvēku īpašībām un Latvijas iedzīvotājiem.

 

Izmantotās grāmatas:  Andrejs Vīksna “Rožu spoks”, Jānis Jaunsudrabiņš “Baltā grāmata”, Luīze Pastore “Svešinieka atnākšana”, Vilis Lācis “Vanadziņš”, Ēriks Ādamsons “Čigānmeitēns Ringla”, Kārlis Skalbe “Pasaka par vērdiņu”, Zane Volkinšteine, Baiba Grīnberga “Augstāk par zemi”, Lilija Berzinska “Lamzaks meklē Lamzaku”. Nodarbības gaitā bērni meklē atbilstošas ilustrācijas, pielīmē tās savā nodarbības darba lapā un beigās to apzīmogo ar īpašu kanona zīmodziņu.


Papildu informācija

Nodarbība var notikt klātienē gan bibliotēkās un mācību iestādēs, gan Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tās saturs ir pielāgots arī tiešsaistes formai, kad noslēgumā dalībnieki spēlē atmiņas spēli par uzzinātajām vērtībām un faktiem. 

 

Pēc nodarbības dalībnieki tiek aicināti noskatīties animācijas filmu “Vanadziņš”.

 

Uz nodarbību Latvijas Nacionālajā bibliotēkā lūdzam ierasties vismaz 10 minūtes iepriekš. Nodarbībā var piedalīties grupas līdz 20 skolēniem. Grupām līdz 40 skolēniem nodarbība var notikt rotācijā ar kādu citu norisi, iepriekš par to vienojoties. Ja klasei LNB apmeklējuma laikā paredzēts dalīties uz pusēm, lūdzam jau iepriekš izplānot dalīšanos līdzvērtīgās grupās. Katrai grupas daļai, kas piedalīsies atsevišķās aktivitātēs, nepieciešams pieaudzis pavadonis, kura pienākums ir veicināt grupas līdzdalību nodarbībā. 

 

Bibliotēka ir piemērota apmeklētājiem ratiņkrēslā. Norisi iespējams pielāgot skolēniem no specializētām izglītības iestādēm, kā arī mazākumtautību skolu skolēniem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). 

 

Apmeklētāju grupu autobusiem ir paredzētas bezmaksas stāvvietas Valguma ielā, pretī LNB ēkai Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja pusē. 

 

Jūsu tikšanās vieta ar bibliotēkas pārstāvi ir pie Klientu apkalpošanas centra 1. stāvā. 

Pirms darbnīcas lūdzam virsdrēbes atstāt garderobē 1. stāvā. Ja paredzēts apmeklēt ne tikai bibliotēkas 1. stāvu, somas jāatstāj garderobes skapīšos. Uz glabāšanas laiku skapītī jāievieto 1 eiro monēta, kuru pēc apmeklējuma var saņemt atpakaļ. Šis noteikums attiecas uz pilnīgi visu izmēru un veidu somām. 

 

Piesakot darbnīcu nepieciešams minēt dalībnieku skaitu, vecumu (klase), skolas nosaukumu, kontaktpersonas e-pastu un telefonu. 

 

Pieteikšanās:

E: kulturaskanons@lnb.lv

T: +37126420065

W: kulturaskanons.lv


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji