IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Brīvības bulvāris 32, Rīga

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Personība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Novadpētniecība

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Patstāvīga darbošanās

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Krievu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 0.75 EUR no katra skolēna (ieejas biļete) un 7.11 EUR no grupas (gida pakalpojumi)
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 25

Nodarbības mērķis ir palīdzēt tās dalībniekiem izprast viduslaiku bruņniecības kārtas dzīvesveidu un vērtības, atpazīt un novērtēt šo laika periodu raksturojošās līdz mūsdienām saglabātās vēstures liecības, kā arī veicināt vēlmi izzināt viduslaiku vēstures vērtības savā pilsētā, novadā un arī ārpus mūsdienu Latvijas teritorijas, tādējādi papildinot un nostiprinot skolā apgūto par viduslaikiem Livonijā un Eiropā.

Nodarbības gaita

Klausoties muzejpedagoga stāstījumā un pētot oriģinālās bruņu detaļas un ieročus, kā arī bruņu atdarinājumus gan ekspozīcijā, gan nodarbību zālē, skolēni iepazīst lietiskos vēstures avotus, savukārt lasot bruņinieku zvērestus un hroniku fragmentus –  analizē rakstiskos vēstures avotus un izvērtē, kādas viduslaikiem raksturīgas vērtības ir aktuālas arī mūsdienās. Nodarbības noslēgumā katra skolēnu grupa dibina jaunu ordeni, klātesošajiem prezentējot tā devīzi, bruņinieka tikumus, kodeksu un priekšnosacījumus, lai kļūtu par šī ordeņa brāli. Darbs grupās attīsta nodarbības dalībnieku spēju paust savu un uzklausīt citu viedokli, sekmējot skolēnu sadarbības un līdzdalības prasmes.

Nodarbības atbilstība mācību priekšmetiem izglītības iestādēs
Nodarbība ir piemērota pamatskolas klašu skolēniem, īpaši 7. klašu skolēniem, mācību priekšmetā "Latvijas un pasaules vēsture" apgūstot tematus "Sabiedrība viduslaikos" un "Krusta kari un Livonija".


Papildu informācija

Ieteikumi pirms muzeja apmeklējuma
Lai muzeja apmeklējums būtu patīkams un lietderīgs, lūdzam iepazīt un ievērot ieteikumus pirms muzeja apmeklējuma.

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai pagūtu veikt norēķinus kasē un novietot virsdrēbes garderobē. Muzejs nenodrošina stāvvietu transportlīdzekļu novietošanai.

Norēķinu kārtība
Norēķinoties ar programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem, pēc nodarbības pieteikšanas skolai nepieciešams uz muzeja e-pastu nosūtīt norēķinu rekvizītus. Rēķins tiks sagatavots pēc nodarbības un izsūtīts uz skolu pa pastu. Informācija par maksas pakalpojumiem un gadījumiem, kad pakalpojumu maksu neiekasē, pieejama muzeja mājaslapā.

Nodarbības pielāgojamība
Nodarbības satura un valodas sarežģītības līmeni ir iespējams pielāgot pēc nepieciešamības. Ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (katra grupa atsevišķi, līdzīgs nodarbības norises laiks). Minētajos gadījumos lūdzam nodarbības pielāgošanu konkrētai grupai saskaņot, sazinoties ar muzeju.

Kontakti
E.: info@lnvm.lv
T.: +371 67221357


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji