MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Baltijas ceļa spēks
Tautas frontes muzejs
Valsts muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
- Personība
Forma
- Gida stāstījums
- Muzejpedagoģiska nodarbība
- Patstāvīga darbošanās
Vecuma grupa
- 1. – 4. klase
- 5. – 9. klase
- 10. – 12. klase
Valoda
- Latviešu
- Maksas
- Gida pakalpojumi 7,11 EUR no visas grupas
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 01:15h
- Dalībnieku skaits: līdz 25
Programmas laikā skolēniem tiks sniegts padziļināts ieskats vienā no spilgtākajiem Trešās atmodas notikumiem – akcijā “Baltijas ceļš”, uzzinot par tās organizāciju, norisi un sekām, veicinot un nostiprinot izpratni par sabiedrības iesaisti vēsturiskos notikumos. Programmas ietvaros skolēniem tiks dota iespēja noskaidrot faktus par akciju “Baltijas ceļš”, strādāt ar muzeja materiāliem, kas vēsta par šo notikumu, kā arī patstāvīgi darboties grupu darbu ietvaros, meklējot un analizējot akcijas dalībnieku motivāciju un emocijas, iepazīstoties ar “Baltijas ceļa stāstiem”, analizēt reakciju uz notikušo akciju pasaule’, lasot ārvalstu presi, kā arī aicināt debatēt par pilsonisko līdzdalību toreiz un tagad. Nodarbība notiek unikālā ēkā – Latvijas Tautas frontes mītnesvietā, kurā tika pieņemti nozīmīgi lēmumi un risinājās vēsturiski notikumi, organizējot ceļu uz Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu. Šobrīd šajā namā darbojas LNVM Tautas frontes muzeja nodaļa.
Programma piemērota 1.-12. klašu skolēniem, pamatskolā apgūstot mācību priekšmetu sociālās zinības un vēsture (mācoties tēmas “Kā mēra laika ritējumu un noskaidro pārmaiņas tajā?", „Kā pētīt un saglabāt vēstures liecības?”, “Kā atšķirt faktus un viedokļus ikdienā?", “Kā raksturot Latviju?", “Kā mēra laika ritējumu un noskaidro pārmaiņas tajā?", “Kā darbojas sociālās grupas dažādos laikos?", “Kā pētīt un saglabāt vēstures liecības?"), bet vidusskolā kalpos, lai papildinātu zināšanas Sociālo zinību un vēstures pamatkursā, Vēstures un sociālās zinātnes I pamatkursā, Vēsture II padziļinātajā kursā, Sociālās zinātnes II padziļinātajā kursā.
Nodarbības satura un valodas sarežģītības līmeni ir iespējams pielāgot pēc nepieciešamības.
E: anna.zeibarte@lnvm.lv, tfm@lnvm.lv
Norēķinoties ar programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem, pēc nodarbības pieteikšanas skolai nepieciešams uz muzeja e-pastu nosūtīt norēķinu rekvizītus. Rēķins tiks sagatavots pēc nodarbības un izsūtīts uz skolu pa pastu.
Papildu informācija
Muzejs atrodas Vecrīgā un nenodrošina stāvvietu transportlīdzekļu novietošanai.
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Trešajai atmodai pa pēdām
Maksas Gida stāstījums 5.-12.klaseTautas frontes muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Pirmo reizi izstādē
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-12.klaseLatgales Kultūrvēstures muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Mana mīļākā rotaļlieta
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1. – 4. klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji