IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dizains

Forma

  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Attālināta norise

Vecuma grupa

  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase

Valoda

  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 3.00 EUR no skolēna
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Attālināti
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 30

Tiešsaistes nodarbībā “No-zīmes: Naudas stāsti” sākumskolas klašu skolēni uzzina vairāk par to, kāds ir naudas un tās dizaina veidošanas stāsts, ceļš no idejas līdz praktisku risinājumu izvēlei. Izmantojot interaktīvus uzdevumus, kurus papildina dažādu nozaru speciālistu video, soli pa solim tiek atklātas naudas tapšanas ceļš. 

 

Nodarbības sākumā Latvijas Bankas Finanšu pratības daļas vadītājs KASPARS KRAVINSKIS stāsta par naudas dizaina galvenajiem elementiem un simboliem, kuri atšifrē dažādu kultūru mainīgās vērtības un tradīcijas. Tālāk seko uzdevums, kurā pašiem skolēniem jāizveido naudas vēsturiskās attīstības secība. Nodarbības turpinājumā  māksliniece LIGITA FRANCKEVIČA caur piemēriem atklāj darba procesu, kā no dizaina un skices nonākt līdz gatavai monētai, sekojošā uzdevumā skolēniem piefiksējot, kādi ir nepieciešamie materiāli un instrumenti šī procesa īstenošanai. Par kolekcijas monētām, to unikālo stāstu un veidošanu secīgi parāda tēlnieks IVARS DRULLE, noslēgumā aicinot skolēniem aizdomāties, ko viņi vēlētos redzēt uz monētas, kā tas varētu izskatīties, attēlojot zīmēšanas uzdevumā abas monētas puses. 

 

Kas ir “No-zīmes”? 

  

Projekta “No-zīmes” nodarbības veidotas digitālā mācību platformā “Nearpod”, kas tiešsaistē un bez reģistrācijas būs pieejama visiem nodarbību apmeklētājiem. Programmas saturs radīts, balstoties dažādu vecuma grupu skolēnu aptauju rezultātos, un tādēļ tieši atbild uz bērnus un jauniešus interesējošiem jautājumiem. Nodarbību laikā ar dažādu praktisku uzdevumu risināšanas starpniecību, diskusijām un grupu aktivitātēm skolēni varēs, piemēram, izzināt mākslas darbu ceļu no to radīšanas līdz izstādīšanai muzeja ekspozīcijās, iepazīties ar dizainera darba aspektiem, kā arī pārdomāt jautājumus par to, kas veido mākslas darbu vai kolekciju vērtību. 

 

Programma “No-zīmes” ir izstrādāta ar mērķi radīt inovatīvu, skolēnu auditorijai saistošu un digitālās vides tehnoloģiskajām iespējām īpaši pielāgotu mākslas muzeju izglītības piedāvājumu tiešsaistē. Nodarbībās skolēni varēs attālināti ielūkoties arī tādās muzeja daļās, kas apmeklētājiem ikdienā nav pieejamas – piemēram, krātuvēs. Video formātā notiks tikšanās ar dažādiem mākslas muzeja un kultūras nozares speciālistiem – muzeju vadītājiem, mākslas zinātniekiem, izstāžu kuratoriem un scenogrāfiem, māksliniekiem, arhitektiem, dizaineri, Latvijas Bankas pārstāvjiem un citiem. 

  

Projekts “No-zīmes” ir ticis papildināts 2022. gadā, padarot pieejamas kopā 15 tiešsaistes nodarbības četros mākslas muzejos – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kā arī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā. Katrs muzejs piedāvās attālinātās nodarbības sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas klašu grupām. Nodarbību saturs skolēniem palīdzēs izzināt un iesaistīties mākslas un dizaina tapšanas procesos, kā arī ļaus ieskatīties muzeju darba aizkulisēs.

Nodarbībā apskatītās tēmas sasaucas ar projekta “Skola2030" saturu atbilstošajai klašu grupai.  

Norisi iespējams pielāgot mazākumtautību pārstāvjiem (pielāgojot valodas sarežģītības līmeni). Nodarbību papildina arī izglītojoša vārdnīca, kas izskaidro skolēniem potenciāli sarežģītākus terminus latviešu un angļu valodās.

Pieteikšanās:
T: +371 67830917; +371 60001328
E: dmdm@lnmm.lv 
 

Informācija par norēķinu kārtību pieejama šeit.


Papildu informācija

Nodarbības tiešsaistē iespējams veidot gan skolēniem pieslēdzoties individuāli (piemēram, no mājām), gan skolēniem strādājot klasē un sadaloties nelielās grupās (līdz pieciem dalībniekiem) pie viena datora un kopīgi skatoties nodarbības video uz projektora. Katram dalībniekam/grupai nepieciešams pieslēgties no datora, kurā izmantojama programma “Zoom”.

 

Nodarbībai vēlams pieslēgties aptuveni 5 minūtes pirms nodarbības sākuma.

 

Katrai klasei ir iespējams iegūt apliecinājumu par vienu vai vairāku programmas “No-zīmes” nodarbību pabeigšanu.

 

Nodarbība veidota ar Latvijas Bankas atbalstu. 


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji