IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Jēkabpils, Rīgas iela 216b, LV-5202

Pašvaldības muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Novadpētniecība

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Gida stāstījums

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 10. – 12. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 30.00 EUR no grupas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 30

Nodarbības laikā caur pastaigu pilsētvidē un stāstiem par ievērojamām personībām, nozīmīgiem notikumiem, vēsturiskiem namiem un pilsētvides objektiem skolēni iepazīst Jēkabpils pilsētas veidošanās vēsturi. Pilsētas iepazīšanai tiek piedāvāti divi iespējamie pastaigu maršruti.

Pirmais maršruts atrodas Daugavas labajā krastā, kur līdz pat 1962. gadam bija patstāvīga pilsēta ar nosaukumu Krustpils. Pastaiga sākas pie Krustpils pils un ved pa Rīgas ielu, kas ir viena no garākajām un senākajām pilsētas ielām. Rīgas iela pamatā saglabājusi 19. gadsimta vidus un 20. gadsimta sākuma arhitektoniskās vērtības. Tai raksturīgi vienstāvu un divstāvu koka nami, kā arī grezni izrotātas sarkano ķieģeļu mūra ēkas. Mūra ēkas kā unikāli Latgales neobaroka piemēri iekļautas vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā. Pastaigas laikā uzmanība tiks pievērsta bijušajai pilsētas valdes ēkai un ugunsdzēsēju depo, vecajam kinoteātrim, tvaikoņa “Gulbītis” piestātnei u. c. pilsētas vēsturē nozīmīgiem objektiem.

Pastaigas laikā tiks aplūkoti temati, kas ļaus iepazīt pilsētas ekonomiskās, sociālās un kultūras pārmaiņas, sākot no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām, kā piemēram, ebreju vēsture pilsētā, gleznotājas Emmas Baltmanes personība un daiļrade, Neatkarības karš u. c.

Otrais maršruts atrodas Daugavas kreisajā krastā un ļaus skolēniem izstaigāt Jēkabpils vecpilsētas posmu, sākot no tilta, līdz Strūves parkam. Mūsdienās pilsētas vēsturiskais centrs lielā mērā spējis saglabāt 19. un 20. gadsimta mijas arhitektoniskās vērtības. Pastaigas laikā uzmanība tiks pievērsta tādiem vēsturiskajiem objektiem kā promenāde, Vecpilsētas laukums, Svētā Gara pareizticīgo baznīca, Trešdienas tirgus laukums u.c. Pastaiga noslēgsies Strūves parkā, kur atrodas unikāls objekts – Strūves ģeodēziskā loka punkts, kas ir iekļauts UNESCO mantojumu sarakstā.

Pastaigas laikā tiks aplūkoti temati, kas ļaus iepazīt pilsētas ekonomiskās, sociālās un kultūras pārmaiņas, sākot no 17. gadsimta otrās puses līdz mūsdienām, kā piemēram, vecticībnieku vēsture pilsētā, tēlnieka Laimoņa Blumberga personība un daiļrade, Aizsargu kustība Latvijā u.c.

x

x

Pieteikšanās

T: +371 27008136

E: info@jekabpilsmuzejs.lv


Papildu informācija

Tikšanās vieta pilsētā tiek atrunāta iepriekš, ņemot vērā izvēlēto maršrutu. 


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji