MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA IZSTĀDĒ: Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas dižkunigaitija (1561–1795)
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Valsts muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
- Māksla
- Personība
Forma
- Gida stāstījums
- Muzejpedagoģiska nodarbība
Vecuma grupa
- 5. – 9. klase
- 10. – 12. klase
Valoda
- Latviešu
- Angļu
- Krievu
- Maksas
- 0.75 EUR no katra skolēna (ieejas biļete) un 7.11 EUR no grupas (gida pakalpojumi)
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 00:45h
- Dalībnieku skaits: līdz 30
Nodarbības mērķis ir iepazīstināt ar Kurzemes un Zemgales hercogistes un Lietuvas dižkunigaitijas vēsturi un savstarpējām ietekmēm. abu valstu atstātajām pēdām kultūrvēsturiskajā vidē, tuvāk pievēršoties laikmeta politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem, robežu veidošanai, baznīcai. Muzejpedagoģiskā nodarbība paredzēta klašu grupām no 8. līdz 12. klasei.
Nodarbības laikā skolēni paplašina zināšanas par Kurzemes un Zemgales hercogistes izveidošanas, politisko statusu, saimniecību, hercogu dinastijām, muižniecību, baznīcu lomu. Skolēni uzzina par Kurzemes un Zemgales hercogistes un Lietuvas dižkunigaitijas saskarsmes punktiem.
Izstādē apskatāmi unikāli priekšmeti – Kurzemes un Zemgales hercogu, Lietuvas dižkunigaišu un Polijas karaļu, kā arī muižnieku portreti, dokumenti, zīmogi, medaļas, monētas, kartes, grāmatas, baznīcu interjera detaļas un dažādi sadzīves priekšmeti. Nodarbības laikā skolēni, piedaloties spēlē un pētot dažādus izstādē redzamos vēstures avotus, izprot hercogistes vēstures dažādos aspektus un iegūst padziļinātu izpratni par šo vēstures periodu.
Nodarbība piemērota 8. līdz 12. klašu skolēniem apgūstot mācību priekšmetu sociālās zinības un vēsture.
Nodarbība palīdzēs padziļināt izpratni par sabiedrību, politiku, saimniecību un kultūru Latvijas teritorijā Žečpospoļitas, Zviedrijas varas laikā un Kurzemes–Zemgales hercogistē.
Nodarbība pieejama tikai klātienē.
Nodarbības satura un valodas sarežģītības līmeni ir iespējams pielāgot pēc nepieciešamības.
Norēķinoties ar programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem, pēc nodarbības pieteikšanas skolai nepieciešams uz muzeja e-pastu nosūtīt norēķinu rekvizītus. Rēķins tiks sagatavots pēc nodarbības un izsūtīts uz skolu pa pastu. Informācija par maksas pakalpojumiem un gadījumiem, kad pakalpojumu maksu neiekasē, pieejama muzeja mājaslapā.
Papildu informācija
Lai muzeja apmeklējums būtu patīkams un lietderīgs, lūdzam iepazīt un ievērot ieteikumus pirms muzeja apmeklējuma. Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai pagūtu veikt norēķinus kasē un novietot virsdrēbes garderobē. Muzejs nenodrošina stāvvietu transportlīdzekļu novietošanai. Nodarbības laikā aizpildāmās uzdevumu lapas tiek izsūtītas skolai elektroniski. Lūdzam tās izdrukāt nepieciešamajā daudzumā un ņemt līdzi uz nodarbību, kā arī nodrošināt katram skolēnam savus rakstāmpiederumus.
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Senā skola
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-9.klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Kā dzīvoja senie ļaudis?
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 5. – 9. klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Latviešu gadskārta
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1. – 4. klaseLatvijas Nacionālais vēstures muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji