MUZEJPEDAGOĢISKA NODARBĪBA: Spēlēsim barikādes
1991. gada barikāžu muzejs
Privāts muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
Forma
- Gida stāstījums
- Muzejpedagoģiska nodarbība
Vecuma grupa
- 1. – 4. klase
- 5. – 9. klase
Valoda
- Latviešu
- Maksas
- 14.00 EUR no klases
- Pasākums notiek: Klātienē
- Pasākuma ilgums: 01:00h
- Dalībnieku skaits: līdz 30
Skolēniem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes muzeja ekspozīciju zālēs. Pirmajā zālē skolēni var iegūt priekšstatu par dzīvi PSRS, par Atmodu, redzēt plakātus par sociālajām tēmām, kas liek aizdomāties par mūsdienu cilvēkam svarīgo un aizstāvēšanas vērto.
Otrajā zālē skolēni iejūtas trīs barikāžu laika tēlos, ietērpjot kādu no grupas dalībniekiem barikāžu aizstāvja, Latvijas Republikas milicijas darbinieka vai OMON kaujinieka tēlā, izvēlētos piemērotus priekšmetus no rekvizītu kastēs esošajiem. Šī aktivitāte ir izpelnījusies īpašu atzinību no skolēniem, jo ir iespēja tuvumā aplūkot dažādus priekšmetus, ko izmantojuši barikāžu dalībnieki, miliči. Skolēni var pielaikot miliču ķiveres, gāzmaskas un citus ar barikāžu laiku saistītus priekšmetus.
Trešajā zālē skolēni uz īpaši veidotām pilsētas kartēm izvieto tehnikas vienības modeļus tajos pilsētas objektos, kurus, viņuprāt, būtu nepieciešams aizstāvēt šodien un kuri tika aizstāvēti 1991. gadā. Tas parāda, cik uzmanīgi skolēni ir klausījušies gida stāstījumu un vai ir izpratuši aizsargājamo objektu izvietojumu. Pašiem ceļot šīs barikādes uz kartes, skolēni labāk atcerēsies, kuri bija šie īpaši aizsargājami objekti.
Zālē, kas veltīta 20. janvāra apšaudei skolēniem ir iespēja vērot speciāli veidotu animācijas filmu, kur ir rekonstruēts 20. janvāra uzbrukums Iekšlietu ministrijai. Tās laikā arī atskan apšaudes skaņa, kas ir pastiprināta ar speciālām atskaņošanas ierīcēm un skaņa liekas ļoti reāla.
Zālē “Barikāžu atbalss pasaulē” ir iespēja aplūkot barikāžu laika auto un satelīta šķīvi, kas pārraidīja informāciju par barikādēm uz citām valstīm. Skolēniem tiek dots uzdevums sadalīties trīs komandās un ekskursijas vadītājs nosaka katras komandas uzdevumu – sagatavot īsu ziņu par kādu no barikāžu notikumiem, kas tiks raidīta radio, TV vai atspoguļots presē.
Pēdējā zālē ir informācija par barikāžu laikā bojāgājušajiem un barikāžu dalībnieka apbalvojumiem.
Papildu informācija
Pieteikšanās:
Programmas mērķauditorija ir 4.-7. klašu skolēni.
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
TIEŠSAISTES NODARBĪBA: Virtuālā ekskursija
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-12.klase1991. gada barikāžu muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Ģērbšanās kultūra Kurzemes un Zemgales hercogistē (1561-1620)
Maksas Gida stāstījums 5.-12.klaseBauskas pils muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: No kā būvēta Turaidas pils?
Maksas Gida stāstījums 1.-9.klaseTuraidas muzejrezervāts
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji