IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Brīvības bulvāris 32, Rīga

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Daba
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Tehnika
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Novadpētniecība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Etnogrāfija

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 1. – 4. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 10. – 12. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Krievu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 0.75 EUR no katra skolēna (ieejas biļete) un 7.11 EUR no grupas (gida pakalpojumi)
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:30h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 25

Nodarbības laikā skolēni, pētot pirms 100 gadiem Pieminekļu valdes ekspedīcijās Latvijas lauku reģionos uzņemtās fotogrāfijas un izzinot muzeja ekspozīcijas daļu “Zemnieku tradicionālais dzīvesveids 19. gadsimtā”, iepazīst cilvēku ikdienu, prasmes, darba rīkus un sadzīves priekšmetus, kas bija nepieciešami, veicot darbus tīrumā, pļavā, sētā, mājā. Gida vadībā, individuāli un grupās skolēni pēta muzeja plašo avotu krājumu, īpaši fotogrāfijas, kas palīdz izprast mācību temata būtiskos jautājumus: vizuālie vēstures avoti, tagadne un pagātne, pārmaiņas, laika līnija.

 

Nodarbības gaita
Nodarbības sākumā skolēni ar muzejpedagoga stāstījuma un slaidrādes palīdzību gūst ieskatu fotogrāfijas un fotografēšanas vēsturē. Pēc tam, darbojoties grupās, nodarbības dalībnieki pēta un apraksta dažādas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā esošās fotogrāfijas, skaidro vecvārdus un iepazīst eksponātus muzeja pamatekspozīcijā, kā rezultātā spēj izdarīt secinājumus par cilvēku ikdienu – darbiem, dzīvesvietām, apģērbu, ēdienu – un svētkiem pirms 100 gadiem un salīdzināt to ar mūsdienām. Nodarbības noslēgumā skolēni prezentē grupu darbā paveikto, tādējādi katras skolēnu grupas ieguldījums ietekmē visu dalībnieku nodarbības laikā gūtās zināšanas.

 

Nodarbības atbilstība mācību priekšmetiem izglītības iestādēs
Nodarbība ir piemērota pamatskolas un vidusskolas klašu skolēniem, īpaši 4. klašu skolēniem, mācību priekšmetā "Sociālās zinības un vēsture" apgūstot tematu "Kā mēra laika ritējumu un noskaidro pārmaiņas tajā?", 8. klašu skolēniem, mācību priekšmetā "Latviešu valoda" apgūstot tematu "Stiprums un vājums. Kā tiek darināti jauni vārdi?", 8.-9. klašu skolēniem, apgūstot mācību priekšmetu “Latvijas un pasaules vēsture”, vidusskolas klašu skolēniem, kursā “Vēsture un sociālās zinātnes” apgūstot tematu “Mūsdienu sabiedrības attiecības ar vēsturi”.


Papildu informācija

Ieteikumi pirms muzeja apmeklējuma
Lai muzeja apmeklējums būtu patīkams un lietderīgs, lūdzam iepazīt un ievērot ieteikumus pirms muzeja apmeklējuma. Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai pagūtu veikt norēķinus kasē un novietot virsdrēbes garderobē. Muzejs nenodrošina stāvvietu transportlīdzekļu novietošanai.

 

Norēķinu kārtība
Norēķinoties ar programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem, pēc nodarbības pieteikšanas skolai nepieciešams uz muzeja e-pastu nosūtīt norēķinu rekvizītus. Rēķins tiks sagatavots pēc nodarbības un izsūtīts uz skolu pa pastu. Informācija par maksas pakalpojumiem un gadījumiem, kad pakalpojumu maksu neiekasē, pieejama muzeja mājaslapā.

 

Nodarbības pielāgojamība
Nodarbības satura un valodas sarežģītības līmeni ir iespējams pielāgot pēc nepieciešamības. Ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (katra grupa atsevišķi, līdzīgs nodarbības norises laiks). Minētajos gadījumos lūdzam nodarbības pielāgošanu konkrētai grupai saskaņot, sazinoties ar muzeju.

 

Kontakti
E: info@lnvm.lv
T: +371 67221357


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji