IzvēlneAizvērt

Uz sarakstu

Brīvības bulvāris 32, Rīga

Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Tēmas

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Vēsture
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Māksla
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Personība
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Tehnika
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Novadpētniecība

Forma

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Muzejpedagoģiska nodarbība

Vecuma grupa

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 5. – 9. klase
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 10. – 12. klase

Valoda

 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Latviešu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Krievu
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Maksas
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. 0.75 EUR no katra skolēna (ieejas biļete) un 7.11 EUR no grupas (gida pakalpojumi)
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākums notiek: Klātienē
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Pasākuma ilgums: 01:00h
 • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Dalībnieku skaits: līdz 50

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt tās dalībniekus ar Latvijas Republikas (1918–1940) saimniecību, īpašu uzmanību veltot rūpniecībai.

 

Nodarbības gaita
Nodarbības laikā muzeja nodarbību zālē vērojot slaidrādi, kurā izmantots plašs fotogrāfiju, plakātu u.c. vēstures avotu klāsts, un pētot muzeja krājuma priekšmetus, skolēni uzzina par saimniecisko politiku, Latvijas tautsaimniecības nozaru - pārtikas un vieglās rūpniecības, ķīmiskās, elektrotehniskās rūpniecības, mašīnbūves un radiotehnikas - attīstību un populārākajām vietējā patēriņa un eksporta precēm, kā arī ceļiem saimnieciskās krīzes pārvarēšanai. Nodarbības gaitā skolēni apkopo gūtās zināšanas muzeja sagatavotā uzdevumu lapā.

 

Nodarbības atbilstība mācību priekšmetiem izglītības iestādēs
Nodarbība ir piemērota pamatskolas un vidusskolas klašu skolēniem, īpaši 8. klašu skolēniem, mācību priekšmetā “Sociālās zinības” apgūstot tematus “Kā notiek ražošana?” un “Kā darbojas tirgus?”, 9. un 12. klašu skolēniem, apgūstot mācību priekšmetu “Latvijas un pasaules vēsture”.


Papildu informācija

Ieteikumi pirms muzeja apmeklējuma
Lai muzeja apmeklējums būtu patīkams un lietderīgs, lūdzam iepazīt un ievērot ieteikumus pirms muzeja apmeklējuma. Muzejā vēlams ierasties aptuveni 10-15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai pagūtu veikt norēķinus kasē un novietot virsdrēbes garderobē. Muzejs nenodrošina stāvvietu transportlīdzekļu novietošanai. Nodarbības laikā aizpildāmās uzdevumu lapas tiek izsūtītas skolai elektroniski. Lūdzam tās izdrukāt nepieciešamajā daudzumā un ņemt līdzi uz nodarbību, kā arī nodrošināt katram skolēnam savus rakstāmpiederumus.

 

Norēķinu kārtība
Norēķinoties ar programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem, pēc nodarbības pieteikšanas skolai nepieciešams uz muzeja e-pastu nosūtīt norēķinu rekvizītus. Rēķins tiks sagatavots pēc nodarbības un izsūtīts uz skolu pa pastu. Informācija par maksas pakalpojumiem un gadījumiem, kad pakalpojumu maksu neiekasē, pieejama muzeja mājaslapā.

 

Nodarbības pielāgojamība
Nodarbības satura un valodas sarežģītības līmeni ir iespējams pielāgot pēc nepieciešamības. Ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (katra grupa atsevišķi, līdzīgs nodarbības norises laiks). Minētajos gadījumos lūdzam nodarbības pielāgošanu konkrētai grupai saskaņot, sazinoties ar muzeju.

 

Kontakti
E: info@lnvm.lv
T: +371 67221357


Atsauksmes (0)Izvēlies muzeju!

Vecuma grupa
Tēmas
Atrašanās vieta
Valoda
Izmaksas
Veids
Forma
Dalībnieku skaits
8 - 70 pers.
Ilgums
30 - 180 h

Atbalstītāji