MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Dzied circenītis aizkrāsnē. 1941. un 1949. gada deportācijas
Latgales Kultūrvēstures muzejs
Pašvaldības muzejs
Muzeja veids atbilstoši Muzeju likumam
Akreditēts
Muzejs ir akreditēts Kultūras ministrijā
Muzeju biedrības saimē
Latvijas Muzeju biedrības biedrs
Tēmas
- Vēsture
Forma
- Attālināta norise
Vecuma grupa
- 5. – 9. klase
- 10. – 12. klase
Valoda
- Latviešu
- Maksas
- 1.50 EUR
- Pasākums notiek: Attālināti
- Pasākuma ilgums: 01:00h
- Dalībnieku skaits: līdz 30
Informatīvi teorētiskajā daļā (ja nodarbība notiek attālināti, tā tiek pasniegta prezentācijas veidā) skolēni tiek iepazīstināti ar deportētās Lozdu ģimenes dzīvesstāstu, kā arī atkarībā no skolēnu vecuma un informācijas uztveršanas spējām, tiek dots ieskats konkrētā laika perioda vēstures notikumos.
Pēc teorētiskās daļas noklausīšanās skolēni turpina nodarbību speciāli iekārtotā telpā. Darbs notiek grupās. Katra grupa noklausās uzdevumu un, konsultējoties ar grupu darba vadītājiem, strādā praktiski:
- Baigais rīts (skolēniem jāsavāc mantas, kādas ņemamas līdzi, pamatojot, kāpēc?).
- Ceļš lopu vagonā (jāpastāsta, kādas izjūtas pārņēma “braucot lopu vagonā”, ko darīja un kā jutās).
- Sibīrijas plašumi un tās ģeogrāfija (PSRS kartē ir atzīmētas vietas, kur tika izmitināti no Latvijas izsūtītie cilvēki. Ir jāraksturo dabas apstākļi).
- Jaunā dzīvesvieta (skolēniem jāraksturo māja (eksterjers, istabas interjers, salīdzinot ar māju dzimtenē)), kurā tie tika izmitināti, sadzīve, apģērbs. Skolēni, kavējoties atmiņās par dzimteni, gatavo dāvaniņas viens otram, zīmē apsveikumu dzimšanas dienā).
- Skola Sibīrijā (“skolotājs/a” runā un skaidro bērniem visu mācību vielu tikai krievu valodā; skolēni paši gatavo sev burtnīcas, raksta uz koka dēlīšiem).
- Atgriešanās mājās (skolēni stāsta, kā jūtas, atgriežoties mājas, raksta vēstules uz Latviju, raksturo savu apģērbu, pamato, kāpēc grib atgriezties Latvijā).
Nodarbības laikā apskatītās tēmas saistītas ar 1941. un 1949. gada deportācijām, kā arī atklāj dzīvi izsūtījumā, Sibīrijas ģeogrāfisko stāvokli, dabas apstākļus un citus faktorus, kas parādīti no skolas vecuma bērna skatījuma.
Muzejpedagoģiskā programma paredzēta skolas vecuma bērniem un jauniešiem, ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar Latvijas vēsturē svarīgiem notikumiem – deportācijām, radot vai pilnveidojot izpratni par to nozīmi un atstāto ietekmi, kā arī dzīvi izsūtījumā.
Nodarbība atbilst (īpaši 9. klašu skolēniem) Latvijas vēstures kursam, kas atspoguļo 20. gs. notikumus, tajā skaitā totalitārismu un tā ietekmi uz Latvijas valstiskuma izmaiņām un tās iedzīvotājiem.
Papildu informācija
Pieteikšanās:
Noderīga informācija skolotājiem:
Visu informāciju par norēķinu kārtību iespējams iegūt zvanot uz norādīto telefona numuru, vai rakstot uz e-pastu.
Muzejā vēlams ierasties 10-15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.
Paralēla grupu nodarbību norise parasti netiek piedāvāta.
Klātienes nodarbība pieejama arī skolēniem ar īpašām vajadzībām (ir visa tam nepieciešamā indrastruktūra).
Iepriekš vienojoties ar nodarbības vadītāju, nodarbību iespējams piemērot arī mazākumtautību skolēniem.
Nodarbība ir piemērota arī attālinātai norisei, izmantojot Zoom, MS Teams un citas platformas. Attālinātā nodarbība sastāv no prezentācijas ar teorētisko stāstījumu, viktorīnas un diskusijas, kā arī muzeja krājuma priekšmetu tiešraides video demonstrāciju.
Izmantojot savu transporta līdzekli, piebraukt pie muzeja, kas atrodas Atbrīvošanas alejā 102, var divos veidos – iegriežoties stāvlaukumā no Pulkveža Brieža ielas vai arī braucot pa Atbrīvošanas aleju no Daugavpils puses un piestājot autobusiem paredzētajā stāvvietā, iepretim muzeja vecā korpusa ieejas portālam. Pie muzeja ir pieejams stāvlaukums autobusiem un vieglajiem transportlīdzekļiem.
Atsauksmes (0)
Iesakām apmeklēt
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: 24 stundis latgalīts
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-12.klaseLatgales Kultūrvēstures muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Kā top maize?
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-12.klaseLatgales Kultūrvēstures muzejs
-
MUZEJPEDAGOĢISKA PROGRAMMA: Viss par pienu
Maksas Muzejpedagoģiska nodarbība 1.-12.klaseLatgales Kultūrvēstures muzejs
Izvēlies muzeju!
Atbalstītāji