IzvēlneAizvērt

28.07

Ērts un mūsdienīgs meklēšanas rīks, kas apkopo Latvijas muzeju piedāvājumu skolēniem

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam ir izveidots un attīstīts pārskatāms, lietotājam ērts un mūsdienīgs meklēšanas rīks, kas apkopo Latvijas muzeju piedāvājumu skolēniem. Tas pieejams Latvijas Muzeju biedrības vietnē muzeji.lv, sadaļā “skolas soma”. Projekts veidots ar mērķi attīstīt muzeju un izglītības iestāžu sadarbību, kā arī veicināt caurspīdību un izgaismot Latvijas muzeju plašo darbu ar skolēnu auditoriju.

Atzīmējot dažādus pamatkritērijus – skolēnu vecuma grupu, norises ilgumu, vietu, veidu, tēmu u.c. – skolotājiem iespējams no simtiem piedāvājumu atlasīt savai klasei atbilstošākos. Tāpat atlases klāstu iespējams aplūkot arī kartē, lietotājam sniedzot iespēju vizuāli aptvert tuvumā esošus piedāvājumus, ko, piemēram, iespējams apvienot klases izbraukumā. Meklētājā pievienota arī īstermiņa piedāvājumu publicēšanas funkcija muzejiem, kas nozīmē, ka katalogs ne vien apkopo pastāvīgo muzejpedagoģisko piedāvājumu, bet arī akcijveida vai aktuālo izstāžu programmas. 

Aicinām pedagogus dalīties savā pieredzē un atstāt atsauksmes par apmeklētajām norisēm, kas būs redzamas citiem meklētāja lietotājiem. Lai atvieglotu pedagogu sadarbību ar muzejiem, rīks piedāvā arī iespēju aizpildīt nelielu pieteikuma anketu, kas automātiski ģenerē un muzejam nosūta klases pieteikumu konkrētajai aktivitātei. 

 

Vairāk informācijas:

Elīna Bērziņa

LMB valdes locekle un projekta “Skolas soma” vadītāja

E: elina.berzina@lnmm.lv