Muzeju darbinieki aicināti pieteikties profesionālās pilnveides kursā “Darbs ar muzeja krājumu”

Latvijas Kultūras akadēmija, konsultējoties ar Latvijas Muzeju biedrību, piedāvā profesionālās pilnveides izglītības programmu “Darbs ar muzeja krājumu” 160 akadēmisko stundu apmērā. Apgūstot šo izglītības programmu, muzeju darbinieki varēs iegūt zināšanas un apgūt prasmes par muzeja krājuma pareizu saglabāšanu un izmantošanu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai un popularizēšanai muzejos.

Kursa norise plānota no 2024. gada 30. septembrim līdz 18.decembrim tiešsaistē ar atsevišķām klātienes nodarbībām Rīgā, sniedzot iespēju klātienē iepazīt muzeju krātuves. Kurss plānots pirmdienu un trešdienu pirmspusdienās.

Programmas mērķauditorija ir muzeju darbības jomā strādājošie ar minimālu vai nelielu pieredzi muzeja darbā. Kursa ietvaros studējošie apgūs praktiskas iemaņas krājuma darba organizēšanā un pārvaldības dokumentu izstrādē, muzejiska priekšmeta vērtības noteikšanā un muzeja krājuma darba politikas izstrādē. Kursa dalībnieki iegūs zināšanas par muzeja priekšmetu saglabāšanas pamatprincipiem, risku pārvaldību, krātuves izveidi, priekšmetu konservāciju un restaurāciju, kā arī rīcību ar muzeju priekšmetiem tos eksponējot un transportējot.

Kursa nodarbības vada kompetenti muzeju darbības jomas profesionāļi, dalībniekiem gūstot iespēju konsultēties pie speciālistiem ar lielu praktiskā darba pieredzi.

Kursa noslēgumā dalībnieki, veicot dažādus mācību uzdevumus, iegūst apliecību par valsts licencētas profesionālās pilnveides programmas apguvi 160 akadēmisko stundu apmērā.

Pieteikšanās kursam līdz 2024.gada 24.septembrim, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē.

Plašāka informācija par LKA Tālākizglītības centra piedāvātajiem kursiem un dalības nosacījumiem šeit.

Papildu informācija:
Daiga Bokuma