Sestdien, 2024. gada 10. augustā, Muzeju krātuve un tās pagalms kļuva par pulcēšanās vietu simtiem kultūras entuziastu, kuri piedalījās "Mūzu simpozijā Pulka sētā". Pasākumu organizēja Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Rakstniecības un mūzikas muzeju un LKA Rīgas Kino muzeju.
Simpozija centrālā tēma šogad bija mode, iedvesmojoties no modes zīmola FYODOR GOLAN retrospektīvās izstādes “Sadursmes harmonija”, kas šobrīd apskatāma Muzeju krātuvē.
Simpozijs izcēlās ar bagātīgu un daudzveidīgu programmu, kurā tika piedāvātas lekcijas, radošās darbnīcas, teātra un mūzikas priekšnesumi, kā arī ekskursijas. Mūzu simpozijs ir kā tikšanās punkts dažādu kultūras nozaru pārstāvjiem, radot unikālu platformu diskusijām un radošām sadarbībām.
Simpozija izglītojošo programmu veidoja lekciju cikls par modes manifestācijām dažādos laikos un kultūras jomās. No antīkajiem laikiem līdz pat 20. gadsimta dendiju kultūrai – lekcijas vadīja izcili nozares eksperti: Aleksandra Čaka muzeja direktore Ph.D Antra Medne, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas galvenā krājuma glabātāja Una Dževečka, Rakstniecības un mūzikas muzeja mākslas eksperts Dr.philol. Ingus Barovskis un kino vēsturniece Kristīne Matīsa. Lekcijas sniedza apmeklētājiem dziļāku izpratni par modes un kultūras attīstību dažādos vēsturiskajos kontekstos.
Radošās darbnīcās bērniem un jauniešiem “Teksts-tekstūra-audums” piedāvāja dalībniekiem praktisku ieskatu modes pasaulē. Izstādes "Sadursmes harmonija" radošajā darbnīcā apmeklētājiem bija iespēja radīt savu modes apvienības FYODOR GOLAN iedvesmotu tērpu, kam sekoja literārā darbnīca ar rakstnieci Lauru Vinogradovu “Teksta tekstūra”, kā arī Mūzikālā auduma aušana ar skaņu mākslinieku un arhitektu Maksimu Šenteļevu. Īpaša programma tika sagatavota arī jaunākajiem apmeklētājiem, piedāvājot rotaļas un aktivitātes Rakstniecības un mūzikas muzeja platformā “Augsim muzejā”.
Tāpat apmeklētāji visas dienas garumā varēja baudīt LKA Rīgas Kino muzeja video instalāciju “Redzamais nezināmajā” un apmeklēt apģērbu maiņas punktu “Brīvbode”, kur bija iespējams iemainīt mazlietotu apģērbu pret kaut ko jaunu.
Simpozija neatņemama sastāvdaļa bija arī ekskursijas aktuālajās izstādēs, tostarp modes apvienības FYODOR GOLAN retrospektīvajā izstādē “Sadursmes harmonija”un Rakstniecības un mūzikas muzeja skaņu ierakstu izstādē “SAN”. Īpaši Iļģuciema iedzīvotājiem tika piedāvāta literārā pastaiga “Zigmundam Skujiņam pa pēdām”, kurā dalībnieki varēja izzināt apkaimes vēsturi caur rakstnieka Zigmunda Skujiņa literāro mantojumu.
Pasākuma noslēgumā varēja apmeklētāji baudīt biedrības “Teātris azotē” neverbālo izrādi ar cirka elementiem “Soliņš”, kas aizkustināja gan lielus, gan mazus skatītājus, kā arī simpozija izskaņā norisinājās dzejas meditācija, piedaloties dzejniekam Kārlim Vērdiņam un skaņu māksliniekam Maksimam Šenteļevam.
“Ļoti ceru, ka “Mūzu simpozijs Pulka sētā” nākotnē varētu kļūt par platformu, kas apvieno dažādas mākslas un kultūras jomas, radot unikālu vietu diskusijām un jaunām sadarbībām. Esmu pateicīga visiem dalībniekiem un apmeklētājiem, un ceram turpināt šo tradīciju arī turpmāk, paplašinot simpozija piedāvājumu un piesaistot vēl plašāku sabiedrības loku,” iespaidos dalās viena no Mūzu simpozija rīkotājām, Rakstniecības un mūzikas muzeja Kultūras pasākumu organizatore Katrīna Kūkoja.
Pasākuma laikā darbojās arī “Skrīveru mājas saldējuma” kiosks un “Kalve Coffee” veidotais “KALVE Kiosk”, piedāvājot bagātināt apmeklējuma pieredzi ar nesteidzīgu kafijas un svaigi ceptu gardumu un saldējuma baudīšanu svaigā gaisā.
Pasākuma draugi: Iļģuciema un Dzirciema apkaimju biedrība un apģērbu maiņas punkts “Brīvbode”.
Pasākumu organizēja Latvijas Muzeju biedrība sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju, Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju un LKA Rīgas Kino muzeju.
“Mūzu simpozijs Pulka sētā” notika ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.