Seminārs krājuma glabātājiem: Pucēt vai nepucēt?

2024. gada 22. aprīlī no 9.30 līdz 17.00 Olaines Vēstures un mākslas muzejs aicina muzeju krājuma glabātājus uz klātienes semināru “Pucēt vai nepucēt?”.

Krājuma glabātāji muzejos bieži saskaras ar izaicinājumiem dažādu priekšmetu saglabāšanā. Kā sagatavot priekšmetu ilgstošai glabāšanai? Kādi materiāli izmantojami priekšmetu apkopē un saglabāšanas nodrošināšanā? Vai un cik daudz darbinieks var/drīkst uzlabot priekšmetu vizuālo stāvokli?

Seminārā ar praktiskiem padomiem un pieredzi dalīsies Zemgales Restaurācijas centra restauratori:

• Saiva Kuple, stājglezniecības un polihromā koka restauratore;
  • Zanda Zariņa, tekstila restauratore;
  • Dmitrijs Gordijenko, metāla restaurators

Semināra dienas otrajā pusē dalībnieki dosies uz Uzvaras līdumu "Upītēm" pie profesionāla kalēja Jāņa Vaivoda.

Semināra noslēgumā paredzēts laiks diskusijai un atbildēm uz jautājumiem.

Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija līdz 19. aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu

Dalība seminārā ir bez maksas.
Dalībniekiem tiks nodrošinātas bezmaksas pusdienas un transports uz Uzvaras līdumu.
Norises vieta: Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas iela 9, Olaine, Olaines novads
T: +371 29293423
E: muzejs@olaine.lv