IzvēlneAizvērt


Muzejs ir vieta, kur rast iedvesmu un satikties! Tā ir radošuma oāze un mainīgajos laikos, kuros dzīvojam, patvērums steidzīgajiem. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā pilotprojekta “Nosūtījums uz muzeju” programmu  “MuzRADE jeb Radi Cēsu muzejā!”. 

Programmu vada muzeja speciālists un pieaicināts mākslas terapeits. Pirmās daļas norisi vadīs muzeja speciālists, kurš dalībniekus aicinās uz atvērto muzeja mākslas krājumu un iepazīstinās ar tajā eksponētajiem mākslas darbiem. Stāstījumā uzsvars tiks likts nevis uz mākslas darbu tehnisko izpildījumu, bet mākslinieku dzīvesstāstiem, darbu tapšanas stāstiem. Stāstījums kalpos par iedvesmu otrās daļas procesiem.

Savukārt programmas otro daļu vadīs profesionāls mākslas terapeits, kura vadībā, iedvesmojoties no muzeja krājumā redzētā, katrs varēs savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt. Mākslas terapijas radošais process un tā rezultāts raisīs pārdomas un sarunas ar mākslas terapeitu. Nodarbības mērķis ir veicināt apmeklētāju emocionālo piepildījumu, radīt kopības izjūtu, lepnumu par paveikto, kā arī gūt jaunas zināšanas un iemaņas. Programma aktualizē cilvēku emocionālās veselības un labbūtības jautājumus, kā arī iezīmē kultūras mantojuma insitūciju lomu sabiedrības emocionālās veselības uzlabošanā.

Nodarbības sasniedz ilgtspējīgas attīstības mērķi IAM3 - laba veselība un labklājība. Programmas mērķauditorija ir pieaugušie, jaunieši, ģimenes ar bērniem no 14 gadu vecuma.  Vienā nodarbībā var piedalīties no 5 līdz 7 cilvēkiem. Nodarbības ilgums: 2 – 2,5h.