Valsts muzejs

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Ērti nokļūt ar sabiedrisko transportu
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Telpu noma
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Darba laiks pēc plkst.18:00
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums skolēniem

Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas muzejā tiek dota iespēja apmeklēt mākslinieku bijušo dzīvesvietu, kurā sajust un izbaudīt 20. gadsimta 20.–30. gadu atmosfēru – par to liecina saglabājušās mēbeles un citi sadzīves priekšmeti, gleznas, grafikas darbi, skices un fotogrāfijas.

Vairāk

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 11:00 - 19:00
Trešdiena 11:00 - 18:00
Ceturtdiena 11:00 - 18:00
Piektdiena 11:00 - 18:00
Sestdiena 11:00 - 18:00
Svētdiena   Slēgts

Ieejas maksa

Pieaugušais 2.00 EUR
Skolēns 0.50 EUR
Students 1.00 EUR
Ģimene 2.50 / 4.00 EUR

Bezmaksas ieeja

Informācija par bezmaksas ieeju pieejama šeit.

Pamatekspozīcija ir emocionāls un izjusts stāsts par mākslinieku personībām un viņu likteņiem – radošu panākumu, avantūru un arī traģēdiju pilniem.

Muzeja organizētās izstādes un pasākumi ne tikai izceļ Sutas un Beļcovas daiļradi, bet arī atspoguļo Latvijas modernisma mantojumu gan vizuālajā mākslā, gan citās kultūras jomās.

Aleksandra Beļcova (1892–1981) bija gan apburoša un eleganta dāma, gan moderna un emancipēta sava laika sieviete, gan profesionāla māksliniece, kuras 20. gadsimta 20.–30. gadu darbiem – kubistiskajām ainavām, konstruktīvajām klusajām dabām, portretiem un Baltars porcelāna apgleznojumiem – piemīt augsta mākslinieciskā kvalitāte un risinājuma savdabība.

Romans Suta (1896–1944) bija ārkārtīgi radoša un daudzpusīga personība – viņš ne tikai gleznoja, noformēja un ilustrēja grāmatas, veidoja teātra izrāžu un kino filmu vizuālo noformējumu, bet arī vadīja savu mākslas studiju, rakstīja presē apcerējumus par mākslu, nodibināja un darbojās porcelāna apgleznošanas darbnīcā Baltars, izstrādāja dizaina projektus mēbelēm un interjeru iekārtojumam.

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Valsts muzejs