Brīvības laukums 19a, Tukums, LV-3101

Akreditēts

Muzeju biedrības saimē

Serviss un pakalpojumi

• Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums ģimenēm ar bērniem
  • Material-icon/24/dark Copy 6 Created with Sketch. Piedāvājums skolēniem

Tukuma pilsētas vēstures muzejs atrodas Livonijas ordeņa pils drupās 18. gadsimta vidū izbūvētā akmens mūra ēkā, kas pazīstama kā Pils tornis.

Savulaik tas kalpojis kā cietums un noliktava, bet kopš 1995. gada tajā atrodas muzejs, kas atspoguļo pilsētas vēsturi, stāstot par Tukumu un tukumniekiem.

Vairāk

Pirmdiena Slēgts
Otrdiena 10:00 – 17:00
Trešdiena 10:00 – 17:00
Ceturtdiena 10:00 – 17:00
Piektdiena 10:00 – 17:00
Sestdiena 11:00 – 16:00
Svētdiena 11:00 – 16:00

Ieejas maksa

Pieaugušais 1.50 EUR
Seniors 1.00 EUR

Iegādājies muzeja biļeti ar Mobilly!

Bezmaksas ieeja

• pirmsskolas vecuma bērniem
  • skolēniem
  • studentiem
  • Tukuma novada speciālo skolu, internātskolu un bērnu namu audzēkņiem
  • Tukuma novada iedzīvotājiem ar invaliditāti, cilvēku ar I grupas invaliditāti pavadošajām personām
  • Latvijas Republikas muzeju darbiniekiem
  • Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem
  • skolēnu grupas pavadošajām personām (ne vairāk kā divām)
  • tūristu grupas pavadošajam gidam, ja grupā ir vairāk kā 20 cilvēki

Muzeja ekspozīcijā „Savējo stāsti, ne svešo” uzmanība pievērsta tukumnieku likteņiem 20. gadsimta politisko notikumu kontekstā. Savukārt virtuālajā ekspozīcijā skatāmas UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas Nacionālajā reģistrā iekļautās Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss. Izstādes un izglītojošās programmas sasaista pilsētas vēsturi ar mūsdienu procesiem. To veidošanā atkarībā no tēmas iesaistās dažādas iedzīvotāju grupas (ugunsdzēsēji, autosportisti, medicīnas darbinieki, skolēni u.c.). Sadarbības rezultātā radītās interaktīvās izstādes, kas tradicionāli tiek atklātas pilsētas lielāko svētku laikā jūlijā.

Tukuma muzejs. Pils tornis

Brīvības laukums 19a, Tukums, LV-3101